Keputusan Rasmi Pilihan Raya Umum Malaysia ke 13

Assalamualaikum dan Salam 1Dunia, tepat jam 5 pm semua pusat mengundi PRU13 diseluruh negara di tutup secara rasmi. Mengikut SPR pada jam 4 pm lebih 70% pengundi telah keluar mengundi. Seluruh mata menumpu kepada Keputusan Rasmi PRU13 khas untuk kerusi Parlimen yang bakal menentukan Kerajaan Baru yang bakal memerintah Malaysia untuk 5 tahun akan datang.

Keyakinan Pakatan Rakyat untuk mengambil alih Putrajaya sangat tinggi kali ini berdasarkan sambutan yang sangat tinggi pada setiap kali ceramah diadakan seluruh negara. Barisan Nasional juga yakin calon Parlimen PRU13 mereka akan menang dengan strategi kempen pintu ke pintu yang telah digerakan ke seluruh negara selama 15 hari kempen secara rasmi.

Dakwat-Kekal-PRU13

Banyak perubahan dilakukan dalam PRU13 dan paling ketara adalah penggunan Dakwat Kekal. Berdasar maklumat dari SPR Keputusan PRU13 untuk kerusi Parlimen dan DUN akan mula diumumkan seawal 7.30 pm.

Keputusan Rasmi PRU 13 untuk Kerusi Parlimen Malaysia

BN 133 PR 89 (PKR 30 PAS 21 DAP 38)

Keputusan PRU13 Kerusi Parlimen

(DAFTAR UNTUK SEMINAR BUAT DUIT DENGAN BLOG HANYA RM50 Tempat Terhad)

Keputusan Rasmi PRU 13 untuk Kerusi DUN Malaysia

DUN PENANG : BN 9 PR 31
DUN SABAH : BN 48 PR 12
DUN PERLIS : BN 13 PR 2
DUN PERAK : BN 31 PR 28
DUN KELANTAN : BN 12 PR 33
DUN TERENGGANU : BN 17 PR 15
DUN PAHANG : BN 30 PR 12
DUN NS : BN 22 PR 14
DUN MELAKA : BN 21 PR 7
DUN JOHOR : BN 38 PR 18
DUN SELANGOR : BN 12 PR 44
DUN KEDAH : BN 21 PR 15

Keputusan PRU13 Kerusi DUN

Untuk mengetahuI keputusan rasmi dan penuh pilihan raya umum ke 13 sila klik SINI.

Perlis Indera Kayangan

  • P 001 – Padang Besar
  1. Azamhari Mahmood (PAS) : 14,047
  2. Zahidi Zainol Abidin (BN) : 21, 473
  • P 002 – Kangar
  1. Baharuddin Ahmad (PAS) : 19,306
  2. Shaharuddin Ismail (BN) : 23,343
  • P 003 – Arau
  1. Tuan Guru Haron Din (PAS) : 18,005
  2. Shahidan Kassim (BN) : 19,376
  3. Zainudin Yom (BEBAS) : 406

Kedah Darul Aman

  • P 004 – Langkawi
  1. Nawawi Ahmad (BN) : 21,407
  2. Ahmad Abdullah (PKR) : 9,546
  3. Marina Hussein (BEBAS) : 180
  • P 005 – Jerlun
  1. Othman Aziz (BN) : 24,161
  2. Ismail Salleh (PAS) : 20.891
  • P 006 – Kubang Pasu
  1. Johari Baharom (BN) : 33,334
  2. Mohd Jamal Nasir (PAS) : 22,890
  • P 007 – Padang Terap
  1. Mohd Nasir Zakaria (PAS) : 16,212
  2. Mahdzir Khalid (BN) : 20,654
  3. Mohamad Bazli Abdullah (BEBAS) : 243
  • P 008 – Pokok Sena
  1. Mahfuz Omar (PAS) : 36,198
  2. Shahlan Ismail (BN) : 32,263
  • P 009 – Alor Setar
  1. Gooi Hsiau Leung (KEADILAN) : 27,364
  2. Chor Chee Heung (BN) : 25,491
  3. Abdul Fisol Mohd Isa (BERJASA) : 3,530
  4. Jawahir Raja Abdul Wahid (BERSAMA) : 257
  • P 010 – Kuala Kedah
  1. Azman Ismail (KEADILAN) : 42,870
  2. Zaki Zamani Abdul Rashid (BN) : 37,923
  • P 011 – Pendang
  1. Mohamad Sabu (PAS) : 29,527
  2. Othman Abdul (BN) : 32,165
  • P 012 – Jerai
  1. Mohd Firdaus Jaafar (PAS) : 31,233
  2. Jamil Khir (BN) : 32,429
  • P 013 – Sik
  1. Mansor Abdul Rahman (BN) : 22,084
  2. Che Uda Che Nik (PAS) : 19,277
  • P 014 – Merbok
  1. Nor Azrina Surip (KEADILAN) : 34,416
  2. Ismail Daut (BN) : 38,538
  • P 015 – Sungai Petani
  1. Johari Abdul (KEADILAN) : 44,194
  2. Shamsul Anuar Ismail (BN) : 34,646
  3. Ong Wei Sin (BEBAS) : 772
  4. Suhaimi Hashim (KITA) : 200
  • P 016 – Baling
  1. Mohd Najmi Ahmad (PAS) : 38,319
  2. Abdul Azeez Abdul Rahim (BN) : 43,504
  • P 017 – Padang Serai
  1. N Surendran (KEADILAN) : 34,151
  2. Heng Seai Kie (BN) : 25,714
  3. Gobalakrishnan (BEBAS) : 390
  4. Otman Mawi (BEBAS) : 279
  5. Hamidi Abdul Hasan (BERJASA) : 2,630
  • P 018 – Kulim-Bandar Baharu
  1. Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN) : 24,911
  2. Abdul Aziz Sheikh Fadzir (BN) : 26,782

(DAFTAR UNTUK SEMINAR BUAT DUIT DENGAN BLOG HANYA RM50 Tempat Terhad)

Kelantan Darul Naim

  • P 019 – Tumpat
  1. Kamaruddin Jaffar (PAS) : 46,151
  2. Mansor Salleh (BN) : 35,527
  • P 020 – Pengkalan Chepa
  1. Dali Husin (BN) : 19,497
  2. Izani Husin (PAS) : 34,617
  • P 021 – Kota Bharu
  1. Takiyuddin Hassan (PAS) : 40,620
  2. Mohamad Fatmi Che Salleh (BN) : 24,650
  3. Zakiman Abu Bakar (BEBAS) : 148
  • P 022 – Pasir Mas
  1. Nik Mohamad Abduh (PAS) : 33,431
  2. Ibrahim Ali (BEBAS) : 25,384
  • P 023 – Rantau Panjang
  1. Siti Zailah Mohd Yusof (PAS) : 23,724
  2. Ghazali Ismail (BN) : 11,448
  • P 024 – Kubang Kerian
  1. Ahmad Baihaqi Atiqullah (PAS) : 35,510
  2. Anuar Safian (BN) : 18,769
  • P 025 – Bachok
  1. Ahmad Marzuki Shaary (PAS) : 35,419
  2. Awang Adek Hussin (BN) : 35,218
  • P 026 – Ketereh
  1. Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN) : 25,938
  2. Annuar Musa (BN) : 26912
  • P 027 – Tanah Merah
  1. Nik Mohamad Nik Hassan (PKR ) : 22,278
  2. Ikmal Hisham Abdul Aziz (BN) : 26,505
  3. Ahmad Fizal (BEBAS) : 213
  • P 028 – Pasir Puteh
  1. Tuan Mustaffa Tuan Mat (BN) : 31,691
  2. Nik Mazian Nik Mohamad (PAS) : 33,579
  • P 029 – Machang
  1. Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN) : 24,855
  2. Ahmad Jazlan Yaakub (BN) : 25,660
  • P 030 – Jeli
  1. Mohd Apandi Mohamad (PAS) : 15,954
  2. Mustapa Mohamed (BN) : 21,223
  • P 031 – Kuala Krai
  1. Mohd Hatta Ramli (PAS) : 27,919
  2. Tuan Aziz Tuan Hamat (BN) : 25,876
  • P 032 – Gua Musang
  1. Tengku Razaleigh (BN) : 21,367
  2. Wan Abd Rahim Wan Abdullah (PAS) : 12,954
Terengganu Darul Iman
  • P 033 – Besut
  1. Idris Jusoh (BN) : 35,232
  2. Riduan Mohamad Nor (PAS) : 26,890
  • P 034 – Setiu
  1. Che Mohamad Zulkifly Jusoh (BN) : 33,198
  2. Omar Sidek (PAS) : 25,255
  • P 035 – Kuala Nerus
  1. Mohd Khairuddin Aman Ghazali (PAS) : 33,861
  2. Mohd Nasir Ibrahim Fikri (BN) : 33,251
  • P 036 – Kuala Terengganu
  1. Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS) : 45,828
  2. Mohd Zuber Embong (BN) : 35,043
  3. MaimunYusof (BEBAS) : 182
  • P 037 – Marang
  1. Abdul Hadi Awang (PAS) : 42,984
  2. Yahya Khatib Mohamad (BN) : 37,860
  • P 038 – Hulu Terengganu
  1. Jailani Johari (BN) : 31,940
  2. Kamaruzaman Abdullah (PAS) : 23,727
  • P 039 – Dungun
  1. Wan Hassan Mohd Ramli (PAS) : 35,348
  2. Rosli Mat Hassan (BN) : 31,406
  3. Mazlan Harun (BEBAS) : 384
  • P 040 – Kemaman
  1. Kamarudin Chik (KEADILAN) : 33,219
  2. Ahmad Shabery Cheek (BN) : 45,525
Pulau Pinang
  • P 041 – Kepala Batas
  1. Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS) : 20,952
  2. Rezaal Merican (BN) : 25,128
  • P 042 – Tasek Gelugor
  1. Shabudin Yahaya (BN) : 24,393
  2. Abdul Rahman Maidin (PAS) : 21,351
  3. Mohd Omar Shariff (BEBAS) : 1590
  • P 043 – Bagan
  1. Lim Guan Eng (DAP) : 46,466
  2. David Chua Teik Siang (BN) : 12,307
  3. Lim Kim Chu (PCM) : 328
  • P 044 – Permatang Pauh
  1. Anwar Ibrahim (KEADILAN) : 37,090
  2. Mazlan Ismail (BN) : 25,369
  3. Abdullah Zawawi Samsudin (BEBAS) : 201
  • P 045 – Bukit Mertajam
  1. Sim Chee Keong (DAP) : 55,877
  2. Gui Guat Lye (BN) : 12,814
  • P 046 – Batu Kawan
  1. Kasthuriraani (DAP) : 36,636
  2. N. Gobalakrishnan (BN) : 10,674
  3. Huan Cheng Guan (PCM) : 1,801
  4. Mohan (BEBAS) : 305
  • P 047 – Nibong Tebal
  1. Mansor Othman (KEADILAN) : 30,003
  2. Zainal Abidin Osman (BN) : 21,405
  3. Teng Kok Pheng (BEBAS) : 297
  • P 048 – Bukit Bendera
  1. Zairil Khir Johari (DAP) : 45,591
  2. Teh Leong Meng (BN) : 12,813
  • P 049 – Tanjong
  1. Ng Wei Aik (DAP) : 35,510
  2. Ng Song Kheng (BN) : 6,865
  • P 050 – Jelutong
  1. Ooi Chuan Aun (DAP) : 43,211
  2. Ng Fook On (BN) : 17,461
  • P 051 – Bukit Gelugor
  1. Karpal Singh (DAP) : 55,839
  2. Teh Beng Yeam (BN) : 14,061
  • P 052 – Bayan Baru
  1. Sim Tze Tzin (KEADILAN) : 43,558
  2. Tang Heap Seng (BN) : 24,251
  • P 053 – Balik Pulau
  1. Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN) : 20,779
  2. Hilmi Yahaya (BN) : 22,318

Perak Darul Ridzuan

  • P 054 – Gerik
  1. Norhayati Kassim (PAS)
  2. HASBULLAH OSMAN (BN)
  • P 055 – Lenggong
  1. Razman Zakaria (PAS)
  2. SHAMSUL ANUAR NASARAH (BN)
  • P 056 – Larut
  1. Fauzi Shaari (PAS)
  2. HAMZAH ZAINUDDIN (BN)
  3. M V Raveendran (BEBAS)
  • P 057 – Parit Buntar
  1. Mujahid Yusof Rawa (PAS)
  2. MOHD GHADAFFI (BN)
  • P 058 – Bagan Serai
  1. Muhammad Nur Manuty (KEADILAN)
  2. NOR AZMI GHAZALI (BN)
  3. Abdul Latif Masud (BEBAS)
  • P 059 – Bukit Gantang
  1. ISMAIL SAFIAN (BN)
  2. Idris Ahmad (PAS)
  • P 060 – Taiping
  1. Nga Kor Ming (DAP)
  2. TAN LIAN HOE (BN)
  • P 061 – Padang Rengas
  1. Meor Ahmad Isharra Ishak (KEADILAN)
  2. MOHD NAZRI ABDUL AZIZ (BN)
  • P 062 – Sungai Siput
  1. Michael Jeyakumar (PSM)
  2. S.K Devamany (BN)
  3. S Nagalingam (BEBAS)
  • P 063 – Tambun
  1. Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN)
  2. AHMAD HUSNI HANADZLAH (BN)
  • P 064 – Ipoh Timur
  1. Su Keong Siong (DAP)
  2. Kat Wong Mei Yin (BN)
  • P 065 – Ipoh Barat
  1. M Kulasegar (DAP)
  2. Cheng Wei Yee (BN)
  3. S S Khalwant Singh (BEBAS)
  • P 066 – Batu Gajah
  1. V Sivakumar (DAP)
  2. Loo Thin Tuck (BN)
  • P 067 – Kuala Kangsar
  1. Khalil Idham Lim (PAS)
  2. WAN MOHD KHAI-RIL (BN)
  3. Kamilia Ibrahim (BEBAS)
  • P 068 – Beruas
  1. Ngeh Koo Ham (DAP)
  2. CHANG KO YOUN (BN)
  • P 069 – Parit
  1. Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS)
  2. MOHD ZAIM ABU HASSAN (BN)
  • P 070 – Kampar
  1. Lee Chee Leong (BN)
  2. Ko Chung Seng (DAP)
  • P 071 – Gopeng
  1. Lee Boon Chye (KEADILAN)
  2. Tan Chin Meng (BN)
  • P 072 – Tapah
  1. M. Saravanan (BN)
  2. K Vasantha umar (PKR)
  3. Shaharuzzaman Bistamam (BERJASA)
  4. Ridzuan (BEBAS)
  • P 073 – Pasir Salak
  1. Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN)
  2. TAJUDDIN ABDUL RAHMAN (BN)
  • P 074 – Lumut
  1. Imran Abdul Hamid (PAS)
  2. Kong Cho Ha (BN)
  • P 075 – Bagan Datoh
  1. ZAHID HAMIDI (BN)
  2. Madhi Hasan (PKR)
  • P 076 – Teluk Intan
  1. M Manogaran (DAP)
  2. MAH SEW KEONG (BN)
  3. K Moralingam()BEBAS)
  • P 077 – Tanjong Malim
  1. Tan Yee Kew (PKR)
  2. Ong Ka Chua (BN)

Pahang Darul Makmur

  • P 078 – Cameron Highlands
  1. G. Palanivel (BN)
  2. Mohd Shokri (BERJASA)
  3. Monogaran (DAP)
  4. Kisho Kumar (BEBAS)
  5. Alagu (BEBAS)
  • P 079 – Lipis
  1. Abdul Rahman MOhamad (BN)
  2. Mohd Mahyuddin Ghazali (PAS)
  3. Aishaton Abu Bakar (BEBAS)
  • P 080 – Raub
  1. Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP)
  2. Hoh Khai Mun (BN)
  • P 081 – Jerantut
  1. Ahmad Nazlan Idris (BN)
  2. Hamzah Jaafar (PAS)
  • P 082 – Indera Mahkota
  1. Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN)
  2. Wan Adnan Wan Mamat (BN)
  3. G Ponisamy (BEBAS)
  • P 083 – Kuantan
  1. Fuziah Salleh (KEADILAN)
  2. Mohd. Suffian Awang (BN)
  • P 084 – Paya Besar
  1. Murni Hidayah Anuar (KEADILAN)
  2. Abdul Manan Ismail (BN)
  3. Zahari Mamat (BEBAS)
  • P 085 – Pekan
  1. Mohd Fariz Musa (KEADILAN)
  2. DS Najib Razak (BN)
  • P 086 – Maran
  1. Ismail Abd. Mutalib (BN)
  2. Mujibur Rahman Ishak (PAS)
  • P 087 – Kuala Krau
  1. Ismail Mohamed Said (BN)
  2. Nasruddin Hassan (PAS)
  • P 088 – Temerloh
  1. Nasrudin Hassan Tantawi (PAS)
  2. Saifuddin Abdullah (BN)
  • P 089 – Bentong
  1. Wong Tack (DAP)
  2. Liow Tiong Lai (BN)
  • P 090 – Bera
  1. Zakaria Abdul Hamid (KEADILAN)
  2. Ismail Sabri Yaakob (BN)
  3. Mohd Wali (BEBAS)
  • P 091 – Rompin
  1. Jamaludin Jarjis (BN)
  2. Nuridah Mohd Salleh (PAS)
Selangor Darul Ehsan
  1. Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN)
  2. Mohd. Fasiah Mohd Fakeh (BN)
  • P 093 – Sungai Besar
  1. Noriah Kasnon (BN)
  2. Mohd Salleh M HUsin (PAS)
  • P 094 – Hulu Selangor
  1. Khalid Jaafar (KEADILAN)
  2. P. Kamalanathan (BN), Radzali Moktar (BEBAS)
  3. Santhara Kumar (BEBAS)
  • P 095 – Tanjong Karang
  1. Noh Omar (BN)
  2. Herman Tino(BEBAS)
  3. Mohd Rashid Deraman (PAS)
  • P 096 – Kuala Selangor
  1. Dzulkefly Ahmad (PAS)
  2. Irmohizam Ibrahim (BN)
  • P 097 – Selayang
  1. William Leong Jee Ken (KEADILAN)
  2. Donald Lim Siang Chai (BN)
  3. Mohd Hazizi (BERJASA)
  • P 098 – Gombak
  1. Azmin Ali (KEADILAN)
  2. Raman Ismail (BN)
  3. Said Nazar (BEBAS)
  • P 099 – Ampang
  1. Zuraida Kamaruddin (KEADILAN)
  2. Rozaidah Talib (BN)
  • P 100 – Pandan
  1. Rafizi Ramli (KEADILAN)
  2. Garry Lim Chin Yee (BN)
  3. Tan Yew Leng (BEBAS)
  • P 101 – Hulu Langat
  1. Adzhaliza Mohd. Nor (BN)
  2. Che Rosli Che Mat (PAS)
  • P 102 – Serdang
  1. Ong Kian Ming (DAP)
  2. Yap Pian Hon (BN)
  • P 103 – Puchong
  1. Gobind Singh Deo (DAP)
  2. A. Kohilan Pillay (BN)
  • P 104 – Kelana Jaya
  1. Wong Chen (KEADILAN)
  2. Loh Seng Kok (BN)
  3. Toh Sin Wah (BEBAS)
  • P 105 – Petaling Jaya Selatan
  1. Hee Loy Sian (KEADILAN)
  2. Seah Kok Fah (BN)
  3. Ibrahim Khatib (BEBAS)
  • P 106 – Petaling Jaya Utara
  1. Tony Pua Kiam Wee (DAP)
  2. Chew Hoong Ling (BN)
  • P 107 – Subang
  1. Sivarasa Rasiah (KEADILAN)
  2. A. Prakash Rao (BN)
  3. Edros Abdullah (BEBAS)
  4. Mohd Ismail (BERJASA)
  5. Nazaruddin (BEBAS)
  • P 108 – Shah Alam
  1. Khalid Samad (PAS)
  2. Zulkifli Noordin (BN)
  • P 109 – Kapar
  1. G Manivannan (KEADILAN)
  2. A. Sakthivel (BN)
  3. Norhamzah (BEBAS)
  4. Palaya (BEBAS)
  5. Mohd Pathan (BERJASA)
  6. Mohd Nazri (BEBAS)
  • P 110 – Klang
  1. Charles Anthony Santiago (DAP)
  2. Teh Kim Poo (BN)
  • P 111 – Kota Raja
  1. Siti Mariah Mahmud (PAS)
  2. Murugesan (BN)
  3. Uthayakumar (BEBAS)
  4. Azman Idrus (BEBAS)
  • P 112 – Kuala Langat
  1. Abdullah Sani (KEADILAN)
  2. Sharuddin Omar (BN)
  3. Kottappan (BEBAS)
  • P 113 – Sepang
  1. Mohd. Zin Mohamed (BN)
  2. Mohd Zin Mohamed (PAS)
  3. Suhaimi (BEBAS)
  4. Hanapiah (BEBAS)

(DAFTAR UNTUK SEMINAR BUAT DUIT DENGAN BLOG HANYA RM50 Tempat Terhad)

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan

  • P 114 – Kepong
  1. A Chandrakumanan (BN)
  2. Tan Seng Giaw (DAP)
  3. Yee Poh Ping (BEBAS)
  • P 115 – Batu
  1. Tian Chua (KEADILAN)
  2. Dominic Lau Hoe Chai (BN)
  3. Atan Bin Jasin (BEBAS)
  4. Hashin Abdul Karim (BERJASA)
  5. Nazariah (BEBAS)
  • P 116 – Wangsa Maju
  1. Tan Kee Kwong (KEADILAN)
  2. Mohd Shafie Abdullah (BN)
  • P 117 – Segambut
  1. Lim Lip Eng (DAP)
  2. Jayanthi Devi Balaguru (BN)
  • P 118 – Setiawangsa
  1. Ibrahim Yaacob (KEADILAN)
  2. Ahmad Fauzi Zahari (BN)
  • P 119 – Titiwangsa
  1. Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi (PAS)
  2. Johari Abdul Ghani (BN)
  • P 120 – Bukit Bintang
  1. Fong Kui Lun (DAP)
  2. Frankie Gan Joon Zin (BN)
  • P 121 – Lembah Pantai
  1. Nurul Izzah Anwar (KEADILAN)
  2. Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (BN)
  3. Rusli Baba (BEBAS)
  • P 122 – Seputeh
  1. Ong Kian Ming (DAP)
  2. Nicole Wong Siaw Ting (BN)
  • P 123 – Cheras
  1. Tan Kok Wai (DAP)
  2. Teoh Chee Hooi (BN)
  • P 124 – Bandar Tun Razak
  1. Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN)
  2. Tan Kok Eng (BN)
  3. Mokhtar (BEBAS)
  4. Mohamad Shukri (BEBAS)
  • P 125 – Putrajaya
  1. Husam Musa (PAS)
  2. Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
  • P 166 – Labuan
  1. Ibrahim Menudin (KEADILAN)
  2. Rozman Isli (BN)
  3. Hadnan Mohamad (PAS)

Negeri Sembilan Darul Khusus

  • P 126 – Jelebu
  1. Raj Munni Sabu (PAS)
  2. Zainuddin Hj Ismail (BN)
  • P 127 – Jempol
  1. Wan Aishah Wan Ariffin (PAS)
  2. Md Isa Md Samad (BN)
  • P 128 – Seremban
  1. Loke Siew Fook (DAP)
  2. Yeow Chai Thiam (BN)
  3. Abdul Halim (BERJASA)
  4. John Fernandez (BEBAS)
  5. Bujab Abu (BEBAS)
  • P 129 – Kuala Pilah
  1. Nazeri Yunus (KEADILAN)
  2. Hasan b Malik (BN)
  • P 130 – Rasah
  1. Teo Kok Seong (PKR)
  2. Teo Eng Kian (BN)
  • P 131 – Rembau
  1. Khairy Jamaluddin (BN)
  2. Radzali A Ghani (PKR)
  3. Abdul Aziz (BEBAS)
  • P 132 – Telok Kemang
  1. Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN)
  2. V. S Mogan (BN)
  3. Kamaruddin (BEBAS)
  • P 133 – Tampin
  1. Abdul Razak Abdul Halim (PAS)
  2. Shaziman b Abu Mansor (BN)

Melaka Darul Azim

  • P 134 – Masjid Tanah Mas Emieyati Samsuddin (BN), Mohd Nasaie Ismail (PAS)
  • P 135 – Alor Gajah – Koh Nai Kwong (BN), Damien Yeo Shen Li (DAP)
  • P 136 – Batu Tangga – Abu Bakar Mohd. Diah (BN), Rahim Ali (PKR)
  • P 137 – Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN), Mohd. Ali Rustam (BN)
  • P 138 – Kota Melaka – Sim Tong Him (DAP), Yee Kok Wah (BN)
  • P 139 – Jasin – Ahmad Hamzah (BN), Rahmat Yusof (PKR)

Johor Darul Takzim

  • P 140 – Segamat
  1. Chua Jui Meng (KEADILAN)
  2. S Subramaniam (BN)
  • P 141 – Sekijang
  1. Anuar Abd. Manap (BN)
  2. Julailey Jemadi (PKR)
  • P 142 – Labis
  1. Chua Tee Yong (BN)
  2. S Ramakrishnan (DAP)
  • P 143 – Pagoh
  1. Muhyiddin Yassin (BN)
  2. Mohd Rozali Jamil (PAS)
  • P 144 – Ledang
  1. Hamim Samuri (BN)
  2. Hassan Karim (PAS)
  • P 145 – Bakri
  1. Er Teck Hwa (DAP)
  2. Chris Lee Ching Yong (BN)
  • P 146 – Muar
  1. Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN)
  2. Razali Ibrahim (BN)
  • P 147 – Parit Sulong
  1. Khairuddin Abd Rahim (PAS)
  2. Noraini Ahmad (BN)
  • P 148 – Ayer Hitam
  1. Wee Ka Siong (BN)
  2. Hu Pang Chaw (PAS)
  • P 149 – Sri Gading
  1. Aziz Kaprawi (BN)
  2. Mohd Khuzzan Abu Bakar (PKR)
  • P 150 – Batu Pahat
  1. Idris Jusi (KEADILAN)
  2. Mohd. Puad Zarkashi (BN)
  • P 151 – Simpang Renggam
  1. Liang Teck Meng (BN)
  2. Suhaizan Kaiat (PAS)
  • P 152 – Kluang
  1. Liew Chin Tong (DAP)
  2. Hou Kok Siong (BN)
  • P 153 – Sembrong
  1. Onn Abu Bakar (KEADILAN)
  2. Hishammuddin Hussein (BN)
  • P 154 – Mersing –
  1. Abd. Latiff Ahmad (BN)
  2. Roslan Nikmat (PAS)
  • P 155 – Tenggara
  1. Halimah Mohamed Sadique (BN)
  2. Muhamad Said Jonit (PAS)
  • P 156 – Kota Tinggi
  1. Noor Ehsanuddin Mohd. Harun Narrashid (BN)
  2. Onn Jaafar (PAS)
  • P 157 – Pengerang
  1. Azalina Othman (BN)
  2. Dayangku Intan Tengku Abdul Hamid (PKR)
  3. Mohd Azaman Johari (BEBAS)
  • P 158 – Tebrau
  1. Steven Choong Siow (KEADILAN)
  2. Khoo Soon Seang (BN)
  • P 159 – Pasir Gudang
  1. Ahmad Faidi Saidi (KEADILAN)
  2. Normala Abd. Samad (BN)
  • P 160 – Johor Bharu
  1. Md Hashim Hussein (KEADILAN)
  2. Shahrir Samad (BN)
  • P 161 – Pulai
  1. Salahuddin Ayub (PAS)
  2. Nur Jazlan Mohamed (BN)
  • P 162 – Gelang Patah
  1. Lim Kit Siang (DAP)
  2. Abdul Ghani Othman (BN)
  • P 163 – Kulai
  1. Teo Nie Ching (DAP)
  2. Tay Chin Hein (BN)
  3. Surendiran (BEBAS)
  • P 164 – Pontian
  1. Ghazali Hosman (KEADILAN)
  2. Ahmad Maslan (BN)
  • P 165 – Tanjong Piai
  1. Wee Jeck Seng (BN)
  2. Mahdzir Ibrahim (PAS)

Sabah

  • P 167 – Kudat
  1. Rahimah Majid (KEADILAN)
  2. Abdul Rahim Bakri (BN)
  3. Robert Mojurib Diyun (SAPP)
  4. Jutirim Galibai Galabi (STAR)
  • P 168 – Kota Marudu
  1. Maijol Mahap (KEADILAN)
  2. Maximus Ongkili (BN)
  3. Majamis Timbong (STAR)
  4. Yuntau K Kolod (SAPP)
  • P 169 – Kota Belud
  1. Isnaraissah Munirah Majilis (KEADILAN)
  2. Abd. Rahman Dahlan (BN)
  3. Jalumin Bayogoh (STAR)
  4. Lamsil Amidsor (BEBAS)
  5. Kanul Gindol (BEBAS)
  • P 170 – Tuaran
  1. Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN)
  2. Madius Tangau (BN)
  3. Erveana Ansari (BEBAS)
  4. Samin (STAR)
  • P 171 – Sepanggar
  1. Jeffry Kumin (DAP)
  2. Jumat Idris (BN)
  3. Chin Hon Kiong (SAPP)
  4. Daniel John Jambun (STAR)
  • P 172 – Kota Kinabalu
  1. Wong Sze Phin (DAP)
  2. Chin Tek Ming (BN)
  3. Liew Hock Leong (STAR)
  • P 173 – Putatan
  1. Lee Han Kyun (DAP)
  2. Marcus Mojigoh (BN)
  3. Awang Ahmad Sah (STAR)
  4. Dulie Mari (SAPP)
  • P 174 – Penampang
  1. Darell Leiking (KEADILAN)
  2. Bernard Dompok (BN)
  3. Melania Annol (STAR)
  • P 175 – Papar
  1. Rosnah Abdul Rashid Shirlin (BN)
  2. Balon Mujim (STAR)
  3. Yahya Lampong (PKR)
  • P 176 – Kimanis
  1. Anifah Aman (BN)
  2. Lusin Balangon (STAR)
  3. Jamil William (SAPP)
  4. Jaafar Ismail (PKR)
  • P 177 – Beaufort
  1. Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN)
  2. Azizah Mohd. Dun (BN)
  3. Guan Dee Koh Hoi (STAR)
  • P 178 – Sipitang
  1. Sapawi Amat Wassali@Ahmad (BN)
  2. Kamis Daming (SAPP)
  3. Ramle Dua (PKR)
  • P 179 – Ranau
  1. Jonathan Yassin (KEADILAN)
  2. Ewon Ebin (BN)
  3. Yazid Sahjinan (BEBAS)
  4. Julianah Situn (STAR)
  • P 180 – Keningau
  1. Joseph Pairin Kitingan (BN)
  2. Geoffrey Kitingan (STAR)
  3. Stephen Sandor (PKR)
  • P 181 – Tenom
  1. Raime Unggi (BN)
  2. Hasmin Abdullah (STAR),
  3. Jaineh Juata (SAPP)
  4. Masdi Tumas (PKR)
  5. Mutang Dawat (KITA)
  • P 182 – Pensiangan
  1. Martin Tomy (STAR)
  2. Richard Sakian Gunting (PKR)
  3. Joseph Kurup (BN)
  4. Fatimah Agitor (BEBAS)
  • P 183 – Beluran
  1. Ronald Kiandee (BN)
  2. Raimon Lanjat (STAR)
  3. James Miki (PKR)
  4. Datu Kamaruddin Datu Mustapha (BEBAS)
  • P 184 – Libaran
  1. Juslie Ajirol (BN)
  2. Sahar Saka (BEBAS)
  3. Mohd Serman Hassnar (PKR)
  4. Rosnah Unsari (STAR)
  • P 185 – Batu Sapi
  1. Linda Tsen Thau Lin (BN)
  2. Saiful Bahari (STAR)
  3. Hamzah Abdullah (PAS)
  • P 186 – Sandakan
  1. Liew Vui Keong (BN)
  2. Wong Tien Fatt (DAP)
  • P 187 – Kinabatangan
  1. Bung Moktar Radin (BN)
  2. Abdullah Abdul Sani (PKR)
  3. Ali Latip Taha (BEBAS)
  4. Yambuya Parantis (STAR)
  • P 188 – Silam
  1. Datu Nasrun Datu Mansor (BN)
  2. Dumi Pg Masdal (BEBAS)
  3. Badrulamin Bahron (PKR)
  4. Nawawie Saking (STAR)
  • P 189 – Semporna
  1. Mohd. Shafie Apdal (BN)
  2. Mohd Suffian Abdul Habi (PKR)
  3. Badaruddin Tun Datu Mustapha (BEBAS)
  • P 190 – Tawau
  1. Mary Yap Kain Ching (BN)
  2. Kong Hong Ming (PKR)
  3. Chua Soon Bui (SAPP)
  4. Ahmad Awang (BEBAS)
  • P 191 – Kalabakan
  1. Abdul Ghapur Salleh (BN)
  2. Yahya Zainal (BEBAS)
  3. Malvine (STAR)
  4. Siamsir (BEBAS)
  5. Freddie Japat Simbol (BEBAS)
  6. Mohd Manuke (BEBAS)
  7. Usman Madeaming (PAS)

Sarawak

  • P 192 – Mas Gading
  1. Nogeh Gumbek (BN)
  2. Patrick Anek Uren (STAR)
  3. Mordi Bimol (DAP)
  4. Tekhee (BEBAS)
  • P 193 – Santubong
  1. Wan Junaidi Tuanku Jaafar (BN)
  2. Affendi Jeman (BEBAS)
  3. Zulrusdi Mohamad Hol (PKR)
  4. Mura Kadir (STAR)
  • P 194 – Petra Jaya
  1. Ahmad Nazib Johari (PKR)
  2. Fadillah Yusof (BN)
  • P 195 – Bandar Kuching
  1. Chong Chein Jen (DAP)
  2. Tan Kai (BN)
  • P 196 – Stampin
  1. Tang Sie Hing (DAP)
  2. Yong Khoon Seng (BN)
  3. Soo Lina (STAR)
  • P 197 – Kota Samarahan
  1. Abang Ahmad Kerdee (KEADILAN)
  2. Rubiah Wang (BN)
  • P 198 – Mambong
  1. Willie Monggin (KEADILAN)
  2. Dripin Sakoi (STAR)
  3. James Dawos Mamit (BN)
  • P 199 – Serian
  1. Richard Riot (BN)
  2. Edward Andrew Luwak (DAP)
  3. Johnny Aput (STAR)
  • P 200 – Batang Sadong
  1. Mohd Jolhi (PAS)
  2. Nancy Shukri (BN)
  • P 201 – Batang Lupar
  1. Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN)
  2. Rohani Abdul Karim (BN)
  • P 202 – Sri Aman
  1. Nicholas Mujah (KEADILAN)
  2. Masir Kujat (BN)
  3. Wilfred Stephen (SWP)
  4. Donald Lawan (BEBAS)
  • P 203 – Lubok Antu
  1. Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN)
  2. Nyalau Badak (BN)
  3. Larry Sng (SWP)
  • P 204 – Betong
  1. Douglas Unggah (BN)
  2. Cecilia Siti Una (PKR)
  • P 205 – Saratok
  1. Ali Biju (KEADILAN)
  2. Rosli Lek (BEBAS)
  3. William Ikom (BN)
  • P 206 – Tanjong Manis
  1. Jurina Mut (PAS)
  2. Norah Abd Rahman (BN)
  • P 207 – Igan
  1. Abdulah Wahab Dolah (BN)
  2. Ajiji Fauzah (PAS)
  • P 208 – Sarikei
  1. Ding Kuong Hiing (BN)
  2. Andrew Wong Lin Biu (DAP)
  • P 209 – Julau
  1. Andy Wong Hong Yu (KEADILAN)
  2. Wong Judat (SWP)
  3. Joseph Salang Gandum (BN)
  • P 210 – Kanowit
  1. Thomas Laja (KEADILAN)
  2. Ellison Ludah Muyan (SWP)
  3. Ago Dagang (BN)
  • P 211 – Lanang
  1. Tiong Thai King (BN)
  2. Alice Lau Kiong Yieng (DAP)
  • P 212 – Sibu
  1. Oscar Ling Chai (DAP)
  2. Lau Lee Ming (BN)
  3. Narawi Haron (BEBAS)
  • P 213 – Mukah
  1. Sylvester Ajah Subah (BEBAS)
  2. Hai Merawin (DAP)
  3. Muhamad Leo Michael Toyad (BN)
  • P 214 – Selangau
  1. Joshua Jabeng (KEADILAN)
  2. Joseph Entulu Belaun (BN)
  3. Sng Chee Hua (SWP)
  • P 215 – Kapit
  1. Alexander Nanta Linggi (BN)
  2. Ramli Malaka (DAP)
  • P 216 – Hulu Rajang
  1. Abun Sui Anyit (KEADILAN)
  2. George Lagong (SWP)
  3. Ugak Kumbong (BN)
  • P 217 – Bintulu
  1. Tiong King Sing (BN)
  2. John Brian Anthony (DAP)
  • P 218 – Sibuti
  1. Mohamad Zaid Tandang (PAS)
  2. Ahmad Lai Bujang (BN)
  • P 219 – Miri
  1. Sebastian Ting (BN)
  2. Michael Teo Yu Keng (PKR)
  3. Chong Kon Fatt (STAR)
  • P 220 – Baram
  1. Ronald Engan (KEADILAN)
  2. Anyi Ngau (BN)
  3. Patrick Sibat Sujang (BEBAS)
  • P 221 – Limbang
  1. Baru Bian (KEADILAN)
  2. Hasbi Habibollah (BN)
  • P 222 – Lawas
  1. Baru Langup (DAP)
  2. Henry Sum Agong (BN)
  3. Alirahman Kamseh (STAR)

PRU13 Malaysia Memilih dan Allah yang menentukan.

Allah swt berfirman dalam surah Al-Baqarah, 107 yang bermaksud, “Tidakkah kamu tahu, bahawa Allah memiliki kerajaan langit dan bumi? Dan tidak ada bagimu perlindungan dan penolongan selain allah.“. Allah juga berfirman dalam surah Al-Imran, 26 yang maksudnya, ” Katakanlah (Muhamad) : Wahai Tuhan pemilik kekuasaan, Engkau berikan kekuasaan kepada siapa pun yang Engkau kehendaki, dan Engkau cabut kekuasaan dari siapa pun yang Engkau kehendaki.

Kita sebagai umat ISLAM mesti yakin dengan ayat-ayat ALLAH yang diturunkan terus kepada Nabi saw dan mesti redha dengan keputusan rasmi pru13 yang bakal diumumkan secara berjadual. Mungkin entri nasihat INI boleh dijadikan panduan.

---

  1. Tahniah buat BN & Pembangkang.

  2. Kelantan Darul NAim..
    anak muda bersama kepimpinan ulama :)
    Entri terbaru MDHAFiZ.NET – Semakan Tawaran Ke Tingkatan 6 Sesi 2013/2014My Profile

  3. Pengundian telah selesai dan pemimpin telah dipilih yaitu DS najib Rajak
    Entri terbaru safiyhati – Cara Membina Keluarga BahagiaMy Profile

Trackbacks

  1. […] Keputusan rasmi pilihan raya umum ke 13 […]

  2. […] Keputusan rasmi pilihan raya umum ke 13 […]