Senarai Penuh Calon PRU 14 (Perlis, Pulau Pinang, Kedah, Perak)

Assalamualaikum dan salam sejahtera.

Tarikh 28 April 2018 menjadi tumpuan seluruh Malaysia mahupun pemerhati dari luar negara. Ini adalah kerana merupakan tarikh penamaan calon yang akan bertanding di Pilihan Raya Umum ke 14 (PRU14).  Waktu penamaan calon adalah bermula jam 9.00 pagi hingga 10.00 pagi di 222 pusat penamaan calon di seluruh negara.

Juga lihat :

Senarai semak para pengundi pilihanraya umum 2018
Sekitar penamaan calon PRU14 dan Calon Menang Tanpa Bertanding
Senarai Penuh Calon PRU 14 (Perlis, Pulau Pinang, Kedah, Perak)

Ini melibatkan 222 kerusi Parlimen dan 505 kerusi DUN dan berikut adalah senarai penuh Calon PRU 14

Senarai Penuh Calon PRU14 (Perlis, Kedah, Pulau Pinang, Perak)

Perlis

Calon Parlimen

P.001 – PADANG BESAR

IZIZAM BIN IBRAHIM PKR
ZAHIDI BIN ZAINUL ABIDIN BN
MOKHTAR BIN SENIK PAS

P.002 – KANGAR

NOOR AMIN BIN AHMAD PKR
RAMLI BIN SHARIFF BN
MOHAMAD ZAHID BIN IBRAHIM PAS

P.003 – ARAU

HASHIM BIN HJ JASIN PAS
ABD RAHMAN BIN DAUD PKR
SHAHIDAN BIN KASSIM BN

Calon Dewan Undangan Negeri

N.01 – TITI TINGGI

KAMIS BIN YUB PAS
YAACOB BIN MAN BEBAS – KUNCI
TEH CHAI AAN BN
TEH SENG CHUAN PKR

N.02 – BESERI

WAN KHARIZAL BIN WAN KHAZIM PKR
RUZAINI BIN RAIS BN
AZAMHARI BIN MOHAMOOD PAS

N.03 – CHUPING

POZIYAH BINTI HAMZAH PKR
MOHD ALI BIN PUTEH PAS
ASMAIZA BINTI AHMAD BN

N.04 – MATA AYER

MOHAMMAD BIN YAHYA PAS
AZHAR BIN OMAR PKR
SITI BERENEE BINTI YAHAYA BN

N.05 – SANTAN

CHE MAZLINA BINTI CHE YOB PKR
AZIZAN BIN SULAIMAN BN
BAHARUDDIN BIN AHMAD PAS

N.06 – BINTONG

AZLAN BIN MAN BN
MOKHTAR BIN CHE KASSIM PKR
ABD JAMIL BIN KAMIS PAS

N.07 – SENA

ASRUL NIZAN BIN ABD JALIL PKR
FAKHRUL ANWAR BIN ISMAIL PAS
AZIHANI BINTI ALI BN

N.08 – INDERA KAYANGAN

GAN AY LING PKR
WAN HASSAN BIN ISMAIL PAS
CHUAH TIAN HEE BN

N.09 – KUALA PERLIS

AZAM BIN RASHID BN
NOR AZAM BIN KARAP PKR
MOHAMAD FUAT BIN HAJI ABU BAKAR PAS

N.10 – KAYANG

HAMIZAN BIN HASSAN BN
MD RADZI BIN HASSAN PAS
ABDUL HANNAAN BIN KHAIRY PKR

N.11 – PAUH

AMIER BIN HASSAN PKR
IDRIS BIN YAACOB PAS
ROZIEANA BINTI AHMAD BN

N.12 – TAMBUN TULANG

ISMAIL BIN KASIM BN
MATON BIN DIN PKR
A BAKAR BIN ALI PAS

N.13 – GUAR SANJI

MOHD RIDZUAN BIN HASHIM PAS
BARIDAH BINTI CHE NAYAN PKR
AFIFI BIN OSMAN BN

N.14 – SIMPANG EMPAT

RUS’SELE BIN EIZAN PAS
NURULHISHAM BIN YAAKOB BN
WAN NORALHAKIM SHAGHIR BIN SAAD PKR

N.15 – SANGLANG

ZOLKHARNAIN BIN ABIDIN PKR
MOHD SHUKRI BIN RAMLI PAS
CHE ZAIDI BIN SAIDIN BN

Kedah

Calon Parlimen

P.004 – LANGKAWI

ZUBIR BIN AHMAD PAS
MAHATHIR BIN MOHAMAD PKR
NAWAWI BIN AHMAD BN

P.005 – JERLUN

ABD. GHANI BIN AHMAD PAS
OTHMAN BIN AZIZ BN
MUKHRIZ MAHATHIR PKR

P.006 – KUBANG PASU

MOHD JOHARI BIN BAHARUM BN
AMIRUDDIN BIN HAMZAH PKR
NORHAFIZA BINTI FADZIL PAS

P.007 – PADANG TERAP

MOHAMAD AZAM BIN ABD MAJID @ ABD AZIZ PAS
MOHD KHAIRIZAL BIN KHAZALI PKR
MAHDZIR BIN KHALID BN

P.008 – POKOK SENA

MAHFUZ BIN OMAR PKR
SAID ALI BIN SAID RASTAN BN
MUHAMAD RADHI BIN MAT DIN PAS

P.009 – ALOR SETAR

MUHAMMAD AMINUR SHAFIQ BIN MOHAMAD ABDUH PAS
YOO WEI HOW BN
CHAN MING KAI PKR

P.010 – KUALA KEDAH

MUHAMAD RIDUAN BIN OTHMAN PAS
ABDULLAH HASNAN BIN KAMARUDDIN BN
AZMAN BIN ISMAIL PKR

P.011 – PENDANG

OTHMAN BIN ABDUL BN
AWANG BIN HASHIM PAS
WAN SAIFULRUDDIN BIN WAN JAN PKR
ABDUL MALIK BIN MANAF BEBAS – KUNCI

P.012 – JERAI

SABRI BIN AZIT PAS
JAMIL KHIR BIN BAHAROM BN
AKHRAMSYAH MUAMMAR UBAIDAH BIN SANUSI PKR

P.013 – SIK

AHMAD TARMIZI BIN SULAIMAN PAS
MANSOR BIN ABD RAHMAN BN
AZLI BIN UDA PKR

P.014 – MERBOK

NOR AZRINA BINTI SURIP PKR
AHMAD FAUZI BIN RAMLI PAS
TAJUL URUS BIN MAT ZAIN BN

P.015 – SUNGAI PETANI

JOHARI BIN ABDUL PKR
SHARIR BIN LONG PAS
SHAHANIM BINTI MOHAMAD YUSOFF BN
SRITHARAN A/L PICHATHU PRM

P.016 – BALING

HASSAN BIN SAAD PAS
MOHD TAUFIK BIN YAACOB PKR
ABDUL AZEEZ BIN ABDUL RAHIM BN

P.017 – PADANG SERAI

KARUPAIYA A/L MUTUSAMI PKR
MUHAMAD SOBRI BIN OSMAN PAS
LEONG YONG KONG BN

P.018 – KULIM-BANDAR BAHARU

ABD AZIZ BIN SHEIKH FADZIR BN
SAIFUDDIN NASUTION BIN ISMAIL PKR
ABDUL RAMAN BIN ABDUL RAZAK PAS

Calon Dewan Undangan Negeri

N.01 – AYER HANGAT

AZLINA BINTI AZINAN PAS
MOHD RAWI BIN ABD HAMID BN
JUHARI BIN BULAT PKR

N.02 – KUAH

NOR SAIDI BIN NANYAN BN
MAZLAN BIN AHMAD PAS
MOHAMAD RATU BIN MANSOR BEBAS – POKOK
MOHD FIRDAUS BIN AHMAD PKR

N.03 – KOTA SIPUTEH

MAT REJAP BIN MD AKHIR PAS
AHMAD AZHAR BIN ABDULLAH BN
SALMEE BINTI SAID PKR

N.04 – AYER HITAM

AZHAR BIN IBRAHIM PAS
ABU HASAN BIN SARIF BN
A AZIZ BIN MOHAMOD PKR

N.05 – BUKIT KAYU HITAM

HABSHAH BINTI BAKAR PAS
HALIMATON SHAADIAH BINTI SAAD PKR
AHMAD ZAINI BIN JAPAR BN

N.06 – JITRA

ZULHAZMI BIN OSMAN PAS
MUKHRIZ MAHATHIR PKR
AMINUDDIN BIN OMAR BN

N.07 – KUALA NERANG

MOHAMAD YUSOFF BIN ZAKARIA PAS
SYED FADZIL BIN SYED EMBUN PKR
BADROL HISHAM BIN HASHIM BN

N.08 – PEDU

MOHD RADZI BIN MD AMIN PAS
HASHIM BIN IDRIS PKR
KAMA NORIAH BINTI IBRAHIM BN

N.09 – BUKIT LADA

MOHD AIZAD BIN ROSLAN PKR
ARIFFIN BIN MAN BN
MOHD. ISMAIL BIN OTHMAN. BEBAS – BEG
SALIM BIN MAHMOOD PAS

N.10 – BUKIT PINANG

MOHAMMAD NAWAR BIN ARIFFIN BN
CHE MAT DZAHER BIN AHMAD PKR
ROMANI BIN WAN SALIN PAS

N.11 – DERGA

CHEAH SOON HAI BN
YAHYA BIN SAAD @ JANAI PAS
TAN KOK YEW PKR

N.12 – SUKA MENANTI

MOHD SABRI BIN OMAR PAS
AHMAD BASHAH BIN MD HANIPAH BN
ZAMRI BIN YUSUF PKR

N.13 – KOTA DARUL AMAN

ZULKIFLI BIN CHE HARON PAS
TAN ENG HWA BN
TEH SWEE LEONG PKR
TAN KANG YAP PRM

N.14 – ALOR MENGKUDU

AHMAD BIN SAAD @ YAHAYA PAS
ABDUL MALIK BIN SAAD BN
PHAHROLRAZI BIN MOHD ZAWAWI PKR

N.15 – ANAK BUKIT

HAMDI BIN ISHAK PAS
JOHARI BIN AZIZ BN
AMIRUDDIN BIN HAMZAH PKR

N.16 – KUBANG ROTAN

OMAR BIN SAAD PAS
ABDUL MUTHALIB BIN HARUN BN
MOHD ASMIRUL ANUAR BIN ARIS PKR

N.17 – PENGKALAN KUNDOR

AHMAD FAKHRUDDIN BIN FAKHRURAZI PAS
ABDUL HALIM BIN SAID BN
ISMAIL BIN SALLEH PKR

N.18 – TOKAI

MOHD FIRDAUS BIN JAAFAR PKR
AHMAD FATAHI BIN OMAR BN
MOHD HAYATI BIN OTHMAN PAS

N.19 – SUNGAI TIANG

ABDUL RAZAK BIN KHAMIS PKR
SAIFUL SYAZWAN BIN SHAFIE PAS
SURAYA BINTI YAACOB BN

N.20 – SUNGAI LIMAU

MOHD AZAM BIN ABD SAMAT PAS
ZAHRAN BIN ABDULLAH PKR
NORMA BINTI AWANG BN

N.21 – GUAR CHEMPEDAK

MOHD SAFFUAN BIN SABARI PKR
MUSODDAK BIN HJ AHMAD PAS
KU ABD RAHMAN BIN KU ISMAIL BN

N.22 – GURUN

JOHARI BIN ABDUL PKR
MUZAINI BIN AZIZAN PAS
BOEY CHIN GAN BN
PALANIAPPAN A/L MARIMUTHU BEBAS – GAJAH

N.23 – BELANTEK

MOHD TAJUDIN BIN ABDULLAH BN
ABDUL RASHID BIN ABDULLAH PKR
MOHD ISA BIN SHAFIE PAS

N.24 – JENERI

MAHADZIR BIN ABDUL HAMID BN
MOHD NAZRI BIN ABU HASSAN PKR
MUHAMMAD SANUSI BIN MD NOR PAS

N.25 – BUKIT SELAMBAU

JASPAL SINGH A/L GURBAKHES SINGH BN
SUMMUGAM A/L RENGASAMY PKR
MOHD ALI BIN SULAIMAN PAS

N.26 – TANJONG DAWAI

ANUAR BIN ABDUL HAMID PKR
ANNUAR BIN AHMAD BN
HANIF BIN GHAZALI PAS

N.27 – PANTAI MERDEKA

ROSLI BIN YUSOF PKR
AHMAD FADZLI BIN HASHIM PAS
ALI BIN YAHAYA BN

N.28 – BAKAR ARANG

OTHMAN BIN CHE MEE PAS
OOI TZE MIN PKR
TAN KEE CHYE PRM
TAN HOCK HUAT BEBAS – KUNCI
KO HUNG WENG BN

N.29 – SIDAM

ROBERT LING KUI EE PKR
MOHD HASHIM BIN SAALUDIN PRM

TAN KOK SEONG BN
NUR HIDAYAH FOO ABDULLAH PAS

N.30 – BAYU

ABD NASIR BIN IDRIS PAS
ABD RAHIM BIN KECHIK@WAN CHIK PKR
MOHAMED NOOR BIN MOHAMED AMIN BN

N.31 – KUPANG

NAJMI BIN HJ AHMAD PAS
JOHARI BIN ABDULLAH PKR
HARUN BIN ABDUL AZIZ BN

N.32 – KUALA KETIL

MANSOR BIN ZAKARIA PAS
MOHAMAD SOFEE BIN RAZAK PKR
MOHD KHAIRUL AZHAR BIN ABDULLAH BN

N.33 – MERBAU PULAS

ASMADI BIN ABU TALIB BN
SITI ASHAH BINTI GHAZALI PAS
ABD RAZAK BIN SALLEH PKR

N.34 – LUNAS

AZMAN BIN NASRUDIN PKR
AHMAD TAUFIQ BIN BAHARUM PAS
THURAISINGAM A/L K.S MUTHU BN

N.35 – KULIM

YEO KENG CHUAN PKR
CHUA THIONG GEE BN
MOHD KHARI BIN MOHD SALLEH PAS
LEE AH LEONG PRM

N.36 – BANDAR BAHARU

ROHAIZAT BIN JA’AFAR PAS
NORSABRINA BINTI MOHD NOOR BN
AZIMI BIN DAIM PKR

Pulau Pinang

Calon Parlimen

P.041 – KEPALA BATAS

REEZAL MERICAN BIN NAINA MERICAN BN
ZAIDI BIN ZAKARIA PKR
SITI MASTURA BINTI MUHAMMAD PAS

P.042 – TASEK GELUGOR

SHABUDIN BIN YAHAYA BN
MARZUKI BIN YAHYA PKR
RIZAL HAFIZ BIN RUSLAN PAS

P.043 – BAGAN

HUAN CHENG GUAN PCM
LIM GUAN ENG PKR
KOAY XING BOON MU
LEE BENG SENG BN

P.044 – PERMATANG PAUH

NURUL IZZAH BINTI ANWAR PKR
AFNAN HAMIMI BIN TAIB AZAMUDDEN PAS
MOHD ZAIDI BIN MOHD SAID BN

P.045 – BUKIT MERTAJAM

GUI GUAT LYE BN
SIM CHEE KEONG PKR

P.046 – BATU KAWAN

OOI KHAR GIAP PFP
JAYANTHI DEVI A/P BALAGURU BN
JAY KUMAR A/L BALAKRISHNA PAS
KASTHURIRAANI A/P PATTO PKR

P.047 – NIBONG TEBAL

MANSOR BIN OTHMAN PKR
SHAIK HUSSEIN BIN MYDIN BN
TAN TEE BENG BEBAS – KUNCI
MOHD HELMI BIN HARUN PAS

P.048 – BUKIT BENDERA

WONG HON WAI PKR
TAN GIN THEAM MU
ANDY YONG KIM SENG BN

P.049 – TANJONG

NG SIEW LAI BN
CHOW KON YEOW PKR

P.050 – JELUTONG

BALJIT SINGH A/L JIGIRI SINGH BN
SANISVARA NETHAJI RAYER A/L RAJAJI PKR
TAN SIM BEE MU

P.051 – BUKIT GELUGOR

LOW JOO HIAP BN
RAMKARPAL SINGH A/L KARPAL SINGH PKR
LAI XUE CHING MU

P.052 – BAYAN BARU

YIM BOON LEONG MU
SIM TZE TZIN PKR
CHUAH SENG GUAN BN
ISZUREE BIN IBRAHIM PAS

P.053 – BALIK PULAU

MUHAMMAD IMRAN BIN MUHAMMAD SA’AD PAS
MUHAMMAD BAKHTIAR BIN WAN CHIK PKR
HILMI BIN YAHAYA BN

Calon Dewan Undangan Negeri

N.01 – PENAGA

MOHD YUSNI BIN MAT PIAH PAS
MOHD ZAIN BIN AHMAD BN

N.02 – BERTAM

KHALIQ MEHTAB BIN MOHD ISHAQ PKR
MOKHTAR BIN RAMLY PAS
SHARIFUL AZHAR BIN OTHMAN BN

N.03 – PINANG TUNGGAL

AHMAD ZAKI YUDDIN BIN ABD RAHMAN PKR
BUKHORI BIN GHAZALI PAS
ROSLAN BIN SAIDIN BN

N.04 – PERMATANG BERANGAN

NOR HAFIZAH BINTI OTHMAN BN
AZMAN SHAH BIN OTHMAN PRM
MOHD SOBRI BIN SALEH PAS
MOHD. SHARIFF BIN OMAR PKR

N.05 – SUNGAI DUA

ZAHADI BIN HJ. MOHD PAS
MUHAMAD YUSOFF BIN MOHD NOOR BN
YUSRI BIN ISAHAK PKR

N.06 – TELOK AYER TAWAR

MOHAMAD HANIF BIN HARON PAS
MUSTAFA KAMAL BIN AHMAD PKR
LEE THIAN HONG PRM
ZAMRI BIN CHE ROS BN

N.07 – SUNGAI PUYU

TAN LAY HOCK PRM
NEOH BOK KENG MU
LIM HAI SONG BN
PHEE BOON POH PKR
ONG YIN YIN PFP

N.08 – BAGAN JERMAL

TEOH CHAI DENG PRM
SOON LIP CHEE PKR
HARI DEVYNDRAN A/L MUNISWARAN MU
FABIAN GEORGE ALBART PFP
ANG CHOR KEONG BN

N.09 – BAGAN DALAM

TEOH UAT LYE MU
DHINAGARAN A/L JAYABALAN BN
SATEES A/L MUNIANDY PKR
TEOH HUCK PING PRM
JASPER OOI ZONG HAN PFP

N.10 – SEBERANG JAYA

ABU BAKAR SIDEKH BIN ZAINUL ABIDIN BN
AHMAD RAFAEI BIN A RASHID PAS
AFIF BIN BAHARDIN PKR

N.11 – PERMATANG PASIR

MUHAMMAD FAIZ BIN FADZIL PKR
MUHAMMAD FAUZI BIN YUSOFF PAS
ANUAR FAISAL BIN YAHAYA BN

N.12 – PENANTI

SUHAIMI BIN SABUDIN BN
NORLELA BINTI ARIFFIN PKR
MUHAMMAD FAWWAZ BIN MOHAMAD JAN PAS

N.13 – BERAPIT

HENG LEE LEE PKR
LEE POH KONG PFP
GOH SWEE GIM BN
SONG CHEE MENG PRM

N.14 – MACHANG BUBUK

LEE KHAI LOON PKR
TANG AH BA PRM
LIM JHUN HOU MU
TAN TEIK CHENG BN
MD. JAMIL BIN ABD RAHMAN PAS

N.15 – PADANG LALANG

CHONG ENG PKR
LIEW EE JIN PFP
KUAN HIN YEEP BN
LAI YEAN NEE PRM

N.16 – PERAI

OOI KHAR GIAP PFP
SURESH A/L MUNIANDY BN
ISUMARY A/P RETNAM BEBAS – JAM
ASOGHAN A/L GOVINDARAJU PAP
SAMUGANATHAN A/L MUNIANDY PRM
P.RAMASAMY A/L PALANISAMY PKR

N.17 – BUKIT TENGAH

GOOI HSIAO-LEUNG PKR
EDWARD JOSEPH PFP
THOR TEONG GEE BN
TANG HIANG LYE PRM
NORAZMAN BIN ISHAK PAS

N.18 – BUKIT TAMBUN

ONG SEONG LU PFP
GOH BEE KOON PRM
HARTINI TAN BINTI ABDULLAH BN
GOH CHOON AIK PKR
KUMARAVELU A/L ARUMUGAM PAS

N.19 – JAWI

TAN BENG HUAT PAP
KIEW HEN CHONG BN
DAPHNE A/P EDWARD PFP
H’NG MOOI LYE PKR
TAN CHEW SUAN PRM
KOAY XING BOON MU

N.20 – SUNGAI BAKAP

TAN JOON LONG @ TAN CHOW KANG PRM
OSMAN BIN JAAFAR PAS
AMAR PRITPAL BIN ABDULLAH PKR
MOHAMED SANI BIN BAKAR BN

N.21 – SUNGAI ACHEH

ZULKIFLI BIN IBRAHIM PKR
MAHMUD BIN ZAKARIA BN
NOR ZAMRI BIN LATIFF PAS

N.22 – TANJONG BUNGA

LEE ZHENG YONG MU
CHUA CHEONG WEE PRM
ZAIRIL KHIR JOHARI PKR
TENG CHANG YEOW BN

N.23 – AIR PUTIH

LIM GUAN ENG PKR
TANG HEAP SENG BN
TAN GIN THEAM MU
MANIKANDAN A/L RAMAYAH PCM

N.24 – KEBUN BUNGA

OOI ZHI YI BN
WU KAI MIN MU
ONG KHAN LEE PKR

N.25 – PULAU TIKUS

LOO JIEH SHENG BN
WEE KEAN WAI MU
LEE CHUN KIT PKR

N.26 – PADANG KOTA

H’NG KHOON LENG BN
GOH SAIK WEI MU
CHOW KON YEOW PKR

N.27 – PENGKALAN KOTA

LIM SWEE BOK BN
CHEW SENG TUNG PRM
GOOI ZI SEN PKR
RAGINDRAN A/L SIVASAMY BEBAS – KUNCI
KOAY TENG LYE MU

N.28 – KOMTAR

ONG CHUN JIET MU
TEH LAI HENG PKR
TAN HING TEIK BN

N.29 – DATOK KERAMAT

JAGDEEP SINGH DEO A/L KARPAL SINGH PKR
LEE BOON TEN BN
LIM BOO CHANG MU
NICHOLAS DIANE A/L MORGAN PFP
MUHAMMAD MAJNUN BIN ABDUL WAHAB BEBAS – KAPAL TERBANG

N.30 – SUNGAI PINANG

YACOOB BIN OMAR PAS
LIM SIEW KHIM PKR
NG FOOK ON BN
TAN SIM BEE MU
MOHAMED YACOOB BIN MOHAMED NOOR BEBAS – KUNCI
TEH YEE CHEU PSM

N.31 – BATU LANCANG

ONG AH TEONG PKR
KOO PEI CHEE BN
KEE LEAN EE MU

N.32 – SERI DELIMA

KHOO KAY TEONG BN
TAN YANG YUNG MU
SYERLEENA BINTI ABDUL RASHID PKR

N.33 – AIR ITAM

TAN KAH LEONG BN
KANG TEIK WOI MU
JOSEPH NG SOON SIANG PKR

N.34 – PAYA TERUBONG

WONG CHIN CHONG BN
KUAN AUN WAN MU
YEOH SOON HIN PKR

N.35 – BATU UBAN

HNG CHEE WEY BN
VIKNESWARAN A/L MUNIANDY PAS
KUMARESAN A/L ARAMUGAM PKR
TEOH KEAN LIANG PFP
TEOH KOK SIANG MU

N.36 – PANTAI JEREJAK

YIM BOON LEONG MU
MOHD FARHAN BIN YUSRI PAS
OH TONG KEONG BN
SAIFUDDIN NASUTION BIN ISMAIL PKR

N.37 – BATU MAUNG

ABDUL HALIM BIN HUSSAIN PKR
SAIFUL LIZAN BIN MD YUSOFF PAS
LIAKAT ALI BIN MOHAMED ALI BN

N.38 – BAYAN LEPAS

AZRUL MAHATHIR BIN AZIZ PKR
ZARINA BINTI SHINTA MADAR PAS
RUSLI BIN HASHIM BN

N.39 – PULAU BETONG

MOHD TAUFIK BIN HASHIM PAS
YEOH CHENG HUAT PRM
MOHD TUAH BIN ISMAIL PKR
MUHAMAD FARID BIN SAAD BN

N.40 – TELOK BAHANG

ZOLKIFLY BIN MD LAZIM PKR
MOHD ALI BIN OTHMAN PAS
SHAH HEADAN BIN AYOOB HUSSAIN SHAH BN

Perak

Calon Parlimen

P.054 – GERIK

MOHD DAHALAN BIN HJ ISMAIL PAS
HASBULLAH BIN OSMAN BN
IBRAHIM BIN MOHD HANAFIAH PKR

P.055 – LENGGONG

AMIRUL FAIRUZZEEN BIN JAMALUDDIN PKR
MUHAMMAD MUJAHID BIN MOHAMMAD FADZIL PAS
SHAMSUL ANUAR BIN NASARAH BN

P.056 – LARUT

ABU HUSIN BIN MOHMMAD PAS
HAMZAH BIN ZAINUDIN BN
KHAIRIL ANUAR BIN AKHIRUDDIN PKR

P.057 – PARIT BUNTAR

ABDUL PUHAT BIN MAT NAYAN BN
MUJAHID BIN YUSOF PKR
AHMAD AZHAR BIN SHARIN PAS

P.058 – BAGAN SERAI

NOOR AZMI BIN GHAZALI BN
ADAM BIN ASMUNI PKR
ROHAYA BINTI BAKAR PAS

P.059 – BUKIT GANTANG

IDRIS BIN AHMAD PAS
SYED ABU HUSSIN BIN HAFIZ SYED ABDUL FASAL BN
KHADRI BIN KHALID PKR

P.060 – TAIPING

TAN KENG LIANG BN
IBRAHIM BIN ISMAIL PAS
TEH KOK LIM PKR

P.061 – PADANG RENGAS

EJAZI BIN YAHAYA PKR
MOHAMED NAZRI BIN ABDUL AZIZ BN
MOHAMAD AZALAN BIN MOHAMAD RADZI PAS

P.062 – SUNGAI SIPUT

KESAVAN A/L SUBRAMANIAM PKR
ISHAK BIN IBRAHIM PAS
DEVAMANY A/L S. KRISHNASAMY BN
MICHAEL JEYAKUMAR DEVARAJ PSM

P.063 – TAMBUN

AHMAD HUSNI BIN MOHAMAD HANADZLAH BN
AHMAD FAIZAL BIN AZUMU PKR
MUHAMAD ZULKIFLI BIN MOHAMAD ZAKARIA PAS

P.064 – IPOH TIMOR

KATHLEEN WONG MEI YIN BN
WONG KAH WOH PKR

P.065 – IPOH BARAT

CHENG WEI YEE BN
M.KULASEGARAN A/L V.MURUGESON PKR

P.066 – BATU GAJAH

LEONG CHEE WAI BN
SIVAKUMAR A/L VARATHARAJU NAIDU PKR
KUNASEKARAN A/L KRISHNAN PSM

P.067 – KUALA KANGSAR

KHALIL IDHAM LIM BIN ABDULLAH PAS
AHMAD TERMIZI BIN RAMLI PKR
MASTURA BINTI MOHD YAZID BN

P.068 – BERUAS

PANG CHOK KING BN
NGEH KOO HAM PKR
MOHAMAD NAZEER BIN M K M HAMEED PAS

P.069 – PARIT

NAJIHATUSSALEHAH BINTI AHMAD PAS
MOHD NIZAR BIN ZAKARIA BN
AHMAD TARMIZI BIN MOHD JAM PKR

P.070 – KAMPAR

YOUGAN A/L MAHALINGAM PAS
LEE CHEE LEONG BN
SU KEONG SIONG PKR

P.071 – GOPENG

LEE BOON CHYE PKR
ISMAIL BIN ARIFFIN PAS
HENG SEAI KIE BN

P.072 – TAPAH

MOHAMED AZNI BIN MOHAMED ALI PKR
SARAVANAN A/L MURUGAN BN
NORAZLI BIN MUSA PAS

P.073 – PASIR SALAK

SALIHUDDIN BIN RADIN SUMADI PKR
TAJUDDIN BIN ABDUL RAHMAN BN
ZAFARULAZHAN BIN ZAN PAS

P.074 – LUMUT

ZAMBRY BIN ABD KADIR BN
MOHAMMED ZAMRI BIN IBRAHIM PAS
MOHD HATTA BIN MD RAMLI PKR

P.075 – BAGAN DATUK

ATA ABDUL MUNEIM BIN HASAN ADLI PAS
AHMAD ZAHID BIN HAMIDI BN
PAKHRURRAZI BIN HJ ARSHAD PKR

P.076 – TELUK INTAN

NGA KOR MING PKR
AHMAD RAMADZAN BIN AHMAD DAUD PAS
MAH SIEW KEONG BN

P.077 – TANJONG MALIM

MOHD TARMIZI BIN AB RAHMAN PAS
MAH HANG SOON BN
CHANG LIH KANG PKR

Calon Dewan Undangan Negeri

N.01 – PENGKALAN HULU

AZNEL BIN IBRAHIM BN
MOHAMAD HAMIDI BIN ISMAIL PAS
AHMAD SAFWAN BIN MOHAMAD PKR

N.02 – TEMENGOR

MOHD FADZIL BIN ABDUL AZIZ PKR
MD POZI BIN MD SANI PAS
SALBIAH BINTI MOHAMED BN

N.03 – KENERING

AZHAR BIN RASDI PAS
NOOR SHAM BINTI ABU SAMAH PKR
MOHD TARMIZI BIN IDRIS BN

N.04 – KOTA TAMPAN

MUHAMMAD RIF’AAT BIN RAZMAN PAS
SAARANI BIN MOHAMAD BN
NOOR HASNIDA BINTI MOHD. HASHIM PKR

N.05 – SELAMA

FAIZUL ARBY BIN MOHD. SHOHOR BN
RAZALI BIN ISMAIL PKR
MOHD AKMAL BIN KAMARUDIN PAS

N.06 – KUBU GAJAH

MAT SUPRI BIN MUSA PKR
KHALIL BIN YAHAYA PAS
SALIZA BINTI AHMAD BN

N.07 – BATU KURAU

MOHD SHAHIR BIN MOHD HASSAN PAS
ZAINAL ABIDIN BIN ABD RAHMAN BERJASA
MUHAMAD AIMAN AIZUDDIN BIN MD HUSIN PKR
MUHAMMAD AMIN BIN ZAKARIA BN

N.08 – TITI SERONG

HASNUL ZULKARNAIN BIN ABD MUNAIM PKR
ABU BAKAR BIN HAJI HUSSIAN PAS
NORSALEWATI BINTI MAT NORWANI BN

N.09 – KUALA KURAU

SHAHRUL NIZAM BIN RAZALI BN
ABDUL YUNUS BIN JAMAHRI PKR
ABDUL BAHARIN BIN MAT DESA PAS

N.10 – ALOR PONGSU

AHMAD ZAKI BIN HUSIN PKR
SHAM BIN MAT SAHAT BN
WAN AHMAD TARMIZI BIN ABDUL AZIZ PAS

N.11 – GUNONG SEMANGGOL

RAZMAN BIN ZAKARIA PAS
ZAINI B. CHA. BN
ISMAIL BIN ALI PKR

N.12 – SELINSING

HUSIN BIN DIN PAS
AHMAD SAQIF ANSORULLAH BIN AHMAD JIHBADZ MOKHLIS PKR
MOHAMAD NOOR BIN DAWOO BN

N.13 – KUALA SEPETANG

MOHD KAMARUDDIN BIN ABU BAKAR BN
CHUA YEE LING PKR
RAHIM BIN ISMAIL PAS

N.14 – CHANGKAT JERING

MOHAMMAD NORDIN BIN JAAFAR PAS
MEGAT SHARIFFUDIN BIN IBRAHIM PKR
MOHGANAN A/L P MANIKAM BEBAS – POKOK
AHMAD SAIDI BIN MOHAMAD DAUD BN

N.15 – TRONG

JAMILAH BINTI ZAKARIA BN
SHAHARUDDIN BIN ABDUL RASHID PKR
MUHAMMAD FAISAL BIN ABDUL RAHMAN PAS

N.16 – KAMUNTING

MOHAMAD FAKHRUDIN BIN ABDUL AZIZ PAS
MUHD FADHIL BIN NURUDDIN PKR
MOHAMMAD ZAHIR BIN ABDUL KHALID BN

N.17 – POKOK ASSAM

LEE LI KUAN BN
LEOW THYE YIH PKR

N.18 – AULONG

SOO KAY PING BN
NGA KOR MING PKR

N.19 – CHENDEROH

KHAIRUL ANUAR BIN MUSA PKR
MOHAMMAD FARID FAIZI BIN AZIZAN PAS
ZAINUN BIN MAT NOOR BN

N.20 – LUBOK MERBAU

ZULKARNINE BIN HASHIM PKR
JURIJ BIN JALALUDIN BN
AZIZI BIN MOHAMED RIDZUWAN PAS

N.21 – LINTANG

MADHI BIN HASAN PKR
ISRAN FAHMI BIN ISMAIL PAS
MOHD ZOLKAFLY BIN HARUN BN

N.22 – JALONG

LOH SZE YEE PKR
TAN LIAN HOE BN

N.23 – MANJOI

MOHD HAFEZ BIN SABRI PAS
ASMUNI BIN AWI PKR
MOHAMAD ZIAD BIN MOHAMED ZAINAL ABIDIN BN

N.24 – HULU KINTA

MAT SALLEH BIN SAID PAS
AMINUDDIN BIN MD HANAFIAH BN
MURUGIAH A/L SUBRAMANIAM BEBAS – GAJAH
MUHAMAD ARAFAT BIN VARISAI MAHAMAD PKR

N.25 – CANNING

JENNY CHOY TSI JEN PKR
LIEW KAR TUAN BN

N.26 – TEBING TINGGI

KHOO BOON CHUAN BN
BDUL AZIZ BIN BARI PKR
MAZLAN BIN MD ISA PAS

N.27 – PASIR PINJI

NG KAI CHEONG BN
LEE CHUAN HOW PKR

N.28 – BERCHAM

LOW GUO NAN BN
ONG BOON PIOW PKR

N.29 – KEPAYANG

CHANG KOK AUN BN
KO CHUNG SEN PKR

N.30 – BUNTONG

THANGARANI A/P THIAGARAJAN BN
SIVASUBRAMANIAM A/L ATHINARAYANAN PKR
MOHANARANI A/P RASIAH PSM

N.31 – JELAPANG

CHEAH POU HIAN PKR
SARASYATHY A/P MUTHU PSM
THANKARAJ A/L KRISHNAN BN

N.32 – MENGLEMBU

WONG KAM SENG BN
CHAW KAM FOON PKR
CHIN KWAI LEONG PSM

N.33 – TRONOH

YONG CHOO KIONG PKR
YUEN CHAN HOW BN
CHIN KWAI HENG PSM

N.34 – BUKIT CHANDAN

MASLIN SHAM BIN RAZMAN BN
MOHAMAD IMRAN BIN ABD HAMID PKR
INTAN NORHANI BINTI MOHAMAD BASIR PAS

N.35 – MANONG

JAMIL BIN DZULKARNAIN PAS
MOHAMAD ISA BIN JAAFAR PKR
MOHAMAD ZURAIMI BIN RAZALI BN

N.36 – PENGKALAN BAHARU

ZAKARIA BIN HASHIM PAS
MURAD BIN ABDULLAH PKR
ABD MANAF BIN HASHIM BN

N.37 – PANTAI REMIS

HO KEAN WEI BN
WONG MAY ING PKR

N.38 – ASTAKA

TEOH YEE CHERN PKR
TENG KEEK SOONG BN

N.39 – BELANJA

KHAIRUDIN BIN ABU HANIPAH BN
MOHD ZAHID BIN ABU BAKAR PAS
YAHANIS BIN YAHYA PKR

N.40 – BOTA

AZRUL HAKKIM BIN AZHAR PKR
MUHAMMAD ISMI BIN MAT TAIB PAS
KHAIRUL SHAHRIL BIN MOHAMED BN

N.41 – MALIM NAWAR

CHANG GWO CHYANG BN
LEONG CHEOK KENG PKR
BAWANI A/P KANIAPAN PSM

N.42 – KERANJI

CHONG ZHEMIN PKR
DANIEL WA WAI HOW BN

N.43 – TUALANG SEKAH

NOLEE ASHILIN BINTI MOHAMMED RADZI BN
MOHD SOFIAN BIN HAJI REJAB PAS
MOHD AZLAN HELMI BIN HELMI PKR

N.44 – SUNGAI RAPAT

RADZI BIN ZAINON PAS
MOHAMMAD NIZAR BIN JAMALUDDIN PKR
HAMZAH BIN MOHD KASIM BN

N.45 – SIMPANG PULAI

MOHAMAD ARIF BIN HAJI ABDUL LATIFF PAS
LIEW YEE LIN BN
TAN KAR HING PKR

N.46 – TEJA

CHANG CHUN CHEUN BN
MOKTHAR BIN ABDULLAH PAS
NG SHY CHING PKR

N.47 – CHENDERIANG

CHOONG SHIN HENG BN
NORDIN BIN HASSAN PAS
AHMAD FAIZAL BIN AZUMU PKR

N.48 – AYER KUNING

TAN SENG TOH PKR
SALMAH BINTI AB LATIFF PAS
SAMSUDIN BIN ABU HASSAN BN

N.49 – SUNGAI MANIK

MUSTAPA KAMAL BIN MAULUT BERJASA
ZAINOL FADZI BIN PAHARUDIN BN
MOHAMAD MAHARANI BIN MD TASI PKR
MOHAMED YUSOFF BIN ABDULLAH PAS

N.50 – KAMPONG GAJAH

WAN NORASHIKIN BINTI WAN NOORDIN BN
ZAITON BINTI LATIFF PKR
MUSTAFA BIN SHAARI PAS

N.51 – PASIR PANJANG

RASHIDI BIN IBRAHIM BN
ROHAWATI BINTI ABIDIN PAS
YAHAYA BIN MAT NOR PKR

N.52 – PANGKOR

ZAMBRY BIN ABD KADIR BN
ZAINAL ABIDIN BIN SAAD PAS
NORDIN BIN AHMAD ISMAIL PKR

N.53 – RUNGKUP

SHAHRUL ZAMAN BIN YAHYA BN
HATIM BIN MUSA PKR
MOHD MOHKHERI BIN JALIL PAS

N.54 – HUTAN MELINTANG

G. MANIVANNAN A/L GOWINDASAMY PKR
MOHD MISBAHUL MUNIR BIN MASDUKI PAS
KHAIRUDDIN BIN TARMIZI BN

N.55 – PASIR BEDAMAR

KONG SUN CHIN BN
KUMARESAN A/L SHANMUGAM PAS
TERENCE NAIDU A/L V. RAJA @ RAJA NAIDU PKR

N.56 – CHANGKAT JONG

MOHD AZHAR BIN JAMALUDDIN BN
MUHAMMAD FAIZUL BIN MOHAMED ISMAIL PKR
MOHD AZHAR BIN MOHD RAFIEI PAS

N.57 – SUNGKAI

APPALASAMY A/L JETAKIAH PAS
ELANGO A/L VADIVELOO BN
SIVANESAN A/L ACHALINGAM PKR

N.58 – SLIM

MUHAMMAD ZULFADLI BIN ZAINAL PAS
MOHD KHUSAIRI BIN ABDUL TALIB BN
MOHD AMRAN BIN IBRAHIM PKR

N.59 – BEHRANG

SAYED ZAMZURI BIN SAYED NENGAH PAS
RUSNAH BINTI KASSIM BN
AMINUDDIN BIN ZULKIPLI PKR

 

6 Comments

Comments are closed.

OTHER POSTS

Subscribe to Denaihati

Dapatkan artikel terkini terus dalam email anda!