PRU13 : Senarai Penuh Calon Parlimen BN, PAS, DAP dan PKR

Assalamualaikum dan Salam 1Dunia, Pilihan Raya Umum ke 13 (PRU13) yang ditunggu bertahun-tahun akhirnya diumumkan oleh Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak pada 3 April 2013 sempena genap empat tahun beliau menjadi Perdana Menteri Malaysia. Semua parti politik sudah mula berkempen sebaik PRU12 tamat kerana buat pertama kali Barisan Nasional gagal mendapat majoriti 2/3.

Seperti yang telah diumumkan oleh SPR, Tarikh Penamaan Calon PRU13 pada 20/4/2013 dan Tarikh Pilihan Raya Umum ke 13 adalah pada 5/5/2013. Dapatkan maklumat terbaru dan keputusan PRU13 melalui SMS. Hantarkan ON PRU E (B. Inggeris) atau ON PRU M ( B. Malaysia) ke 33966 untuk melanggan.

Pilihan Raya Umum 13

Persaingan pasti hebat antara Barisan Nasional dan Pakatan Rakyat dengan menyenaraikan calon-calon yang hebat yang boleh mendukung manifesto yang telah dijanjikan. Berikut adalah antara nama calon yang disebut-sebut akan mewakili parti masing-masing. Senarai calon Parlimen ini dari sumber tertentu yang belum disahkan dan akan dikemaskini dari masa kesemasa kerana boleh berubah bila-bila masa sehingga di hari pencalonan sebenar iaitu pada 20/4/2013.

  • Sudi kepada pembaca ikut serta survey PRU13 di SINI.
  • Update berita PRU13 dari berbagai blog politik di SINI.
  • Update berita terkini PRU13 di Facebook di SINI.

Senarai Calon Parlimen PRU13 untuk BN, PAS, DAP dan PKR

Perlis Indera Kayangan

  • P 001 – Padang Besar -Azamhari Mahmood (PAS), Zahidi Zainol Abidin (BN)
  • P 002 – Kangar – Baharuddin Ahmad (PAS), Shaharuddin Ismail (BN)
  • P 003 – Arau – Tuan Guru Haron Din (PAS), Shahidan Kassim (BN), Zainudin Yom (BEBAS)

Kedah Darul Aman

  • P 004 – Langkawi – Nawawi Ahmad (BN), Ahmad Abdullah (PKR), Marina Hussein (BEBAS)
  • P 005 – Jerlun – Othman Aziz (BN), Ismail Salleh (PAS)
  • P 006 – Kubang Pasu – Johari Baharom (BN), Mohd Jamal Nasir (PAS)
  • P 007 – Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (PAS), Mahdzir Khalid (BN), Mohamad Bazli Abdullah (BEBAS)
  • P 008 – Pokok Sena – Mahfuz Omar (PAS), Shahlan Ismail (BN)
  • P 009 – Alor Setar – Gooi Hsiau Leung (KEADILAN), Chor Chee Heung (BN), Abdul Fisol Mohd Isa (BERJASA), Jawahir Raja Abdul Wahid (BERSAMA)
  • P 010 – Kuala Kedah – Azman Ismail (KEADILAN), Zaki Zamani Abdul Rashid (BN)
  • P 011 – Pendang – Mohamad Sabu (PAS), Othman Abdul (BN)
  • P 012 – Jerai – Mohd Firdaus Jaafar (PAS), Jamil Khir (BN)
  • P 013 – Sik – Mansor Abdul Rahman (BN), Che Uda Che Nik (PAS)
  • P 014 – Merbok – Nor Azrina Surip (KEADILAN), Ismail Daud (BN), Ong Wei Sin (BEBAS), Suhaimi Hashim (KITA)
  • P 015 – Sungai Petani – Johari Abdul (KEADILAN), Shamsul Anuar Ismail (BN)
  • P 016 – Baling – Mohd Najmi Ahmad (PAS), Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)
  • P 017 – Padang Serai – N Surendran (KEADILAN), Heng Seai Kie (BN), Gobalakrishnan (BEBAS, Otman Mawi (BEBAS), Hamidi Abdul Hasan (BERJASA)
  • P 018 – Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN), Abdul Aziz Sheikh Fadzir (BN)

(DAFTAR UNTUK SEMINAR BUAT DUIT DENGAN BLOG HANYA RM50 Tempat Terhad)

Kelantan Darul Naim

  • P 019 – Tumpat – Kamaruddin Jaffar (PAS), Mansor Salleh (BN)
  • P 020 – Pengkalan Chepa – Dali Husin (BN), Izani Husin (PAS)
  • P 021 – Kota Bharu – Takiyuddin Hassan (PAS), Mohamad Fatmi Che Salleh (BN), Zakiman Abu Bakar (BEBAS)
  • P 022 – Pasir Mas – Nik Mohamad Abduh (PAS), Ibrahim Ali (BEBAS)
  • P 023 – Rantau Panjang – Siti Zaleha Mohd Yusof (PAS), Ghazali Ismail (BN)
  • P 024 – Kubang Kerian – Ahmad Baihaqi Atiqullah (PAS), Anuar Safian (BN)
  • P 025 – Bachok – Ahmad Marzuki Shaary (PAS), Awang Adek Hussin (BN)
  • P 026 – Ketereh – Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN), Annuar Musa (BN)
  • P 027 – Tanah Merah – Nik Mohamad Nik Hassan (PKR ), Ikmal Hisham Abdul Aziz (BN), Ahmad Fizal (BEBAS)
  • P 028 – Pasir Puteh – Tuan Mustaffa Tuan Mat (BN), Nik Maziah Nik Mohamad (PAS)
  • P 029 – Machang – Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN), Ahmad Jazlan Yaakub (BN)
  • P 030 – Jeli – Mohd Apandi Mohamad (PAS), Mustapa Mohamed (BN)
  • P 031 – Kuala Krai – Mohd Hatta Ramli (PAS), Tuan Aziz Tuan Hamat (BN)
  • P 032 – Gua Musang – Tengku Razaleigh (BN), Wan Abd Rahim Wan Abdullah (PAS)
Terengganu Darul Iman
  • P 033 – Besut – Idris Jusoh (BN), Riduan Mohamad Nor (PAS)
  • P 034 – Setiu – Che Mohamad Zulkifly Jusoh (BN), Omar Sidek (PAS)
  • P 035 – Kuala Nerus – Mohd Khairuddin Aman Ghazali (PAS), Mohd Nasir Ibrahim Fikri (BN)
  • P 036 – Kuala Terengganu – Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS), Mohd Zuber Embong (BN), MaimunYusof (BEBAS)
  • P 037 – Marang – Abdul Hadi Awang (PAS), Yahya Khatib Mohamad (BN)
  • P 038 – Hulu Terengganu – Jailani Johari (BN), Kamaruzaman Abdullah (PAS)
  • P 039 – Dungun – Wan Hassan Mohd Ramli (PAS), Rosli Mat Hassan (BN), Mazlan Harun (BEBAS)
  • P 040 – Kemaman – Kamarudin Chik (KEADILAN), Ahmad Shabery Cheek (BN)
Pulau Pinang
  • P 041 – Kepala Batas – Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS), Rezaal Merican (BN)
  • P 042 – Tasek Gelugor – Shabudin Yahaya (BN), Abdul Rahman Maidin (PAS), Mohd Omar Shariff (BEBAS)
  • P 043 – Bagan – Lim Guan Eng (DAP), David Chua Teik Siang (BN), Lim Kim Chu (PCM)
  • P 044 – Permatang Pauh – Anwar Ibrahim (KEADILAN), Mazlan Ismail (BN), Abdullah Zawawi Samsudin (BEBAS)
  • P 045 – Bukit Mertajam – Sim Chee Keong (DAP), Gui Guat Lye (BN)
  • P 046 – Batu Kawan – Kasthuriraani (DAP), N. Gobalakrishnan (BN), Huan Cheng Guan (PCM), Mohan (BEBAS)
  • P 047 – Nibong Tebal – Mansor Othman (KEADILAN), Zainal Abidin Osman (BN), Teng Kok Pheng (BEBAS)
  • P 048 – Bukit Bendera – Zairil Khir Johari (DAP), Teh Leong Meng (BN)
  • P 049 – Tanjong – Ng Wei Aik (DAP), Ng Song Kheng (BN)
  • P 050 – Jelutong – Ooi Chuan Aun (DAP), Ng Fook On (BN)
  • P 051 – Bukit Gelugor – Karpal Singh (DAP), Teh Beng Yeam (BN)
  • P 052 – Bayan Baru – Sim Tze Tzin (KEADILAN), Tang Heap Seng (BN)
  • P 053 – Balik Pulau – Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN), Dr. Hilmi Yahaya (BN)

Perak Darul Ridzuan

  • P 054 – Gerik – Norhayati Kassim (PAS), HASBULLAH OSMAN (BN)
  • P 055 – Lenggong – Razman Zakaria (PAS), SHAMSUL ANUAR NASARAH (BN)
  • P 056 – Larut – Fauzi Shaari (PAS), HAMZAH ZAINUDDIN (BN), M V Raveendran )BEBAS)
  • P 057 – Parit Buntar – Mujahid Yusof Rawa (PAS), MOHD GHADAFFI (BN)
  • P 058 – Bagan Serai – Muhammad Nur Manuty (KEADILAN), DR NOR AZMI GHAZALI (BN), Abdul Latif Masud (BEBAS)
  • P 059 – Bukit Gantang – ISMAIL SAFIAN (BN), Idris Ahmad (PAS)
  • P 060 – Taiping – Nga Kor Ming (DAP), TAN LIAN HOE (BN)
  • P 061 – Padang Rengas – Meor Ahmad Isharra Ishak (KEADILAN), MOHD NAZRI ABDUL AZIZ (BN)
  • P 062 – Sungai Siput – Michael Jeyakumar (PSM), S.K Devamany (BN), S Nagalingam (BEBAS)
  • P 063 – Tambun – Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN), AHMAD HUSNI HANADZLAH (BN)
  • P 064 – Ipoh Timur -Su Keong Siong (DAP), Kat Wong Mei Yin (BN)
  • P 065 – Ipoh Barat – M Kulasegar (DAP), Cheng Wei Yee (BN), S S Khalwant Singh (BEBAS)
  • P 066 – Batu Gajah – V Sivakumar (DAP), Loo Thin Tuck (BN)
  • P 067 – Kuala Kangsar – Khalil Idham Lim (PAS), WAN MOHD KHAI-RIL (BN), Kamilia Ibrahim (BEBAS)
  • P 068 – Beruas – Ngeh Koo Ham (DAP), CHANG KO YOUN (BN)
  • P 069 – Parit – Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS), MOHD ZAIM ABU HASSAN (BN)
  • P 070 – Kampar – Lee Chee Leong (BN), Ko Chung Seng (DAP)
  • P 071 – Gopeng – Lee Boon Chye (KEADILAN), Tan Chin Meng (BN)
  • P 072 – Tapah – M. Saravanan (BN), K Vasantha umar (PKR), Shaharuzzaman Bistamam (BERJASA), Ridzuan (BEBAS)
  • P 073 – Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN), TAJUDDIN ABDUL RAHMAN (BN)
  • P 074 – Lumut – Imran Abdul Hamid (PAS), Kong Cho Ha (BN)
  • P 075 – Bagan Datoh – ZAHID HAMIDI (BN), Madhi Hasan (PKR)
  • P 076 – Teluk Intan – M Manogaran (DAP), MAH SEW KEONG (BN), K Moralingam()BEBAS)
  • P 077 – Tanjong Malim – Tan Yee Kew (PKR), Ong Ka Chua (BN)

Pahang Darul Makmur

  • P 078 – Cameron Highlands – G. Palanivel (BN), Mohd Shokri (BERJASA), Monogaran (DAP), Kisho Kumar (BEBAS), Alagu (BEBAS)
  • P 079 – Lipis – Abdul Rahman MOhamad (BN), Mohd Mahyuddin Ghazali (PAS), Aishaton Abu Bakar (BEBAS)
  • P 080 – Raub – Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP), Hoh Khai Mun (BN)
  • P 081 – Jerantut – Ahmad Nazlan Idris (BN), Hamzah Jaafar (PAS),
  • P 082 – Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN), Wan Adnan Wan Mamat (BN), G Ponisamy (BEBAS)
  • P 083 – Kuantan – Fuziah Salleh (KEADILAN), Mohd. Suffian Awang (BN)
  • P 084 – Paya Besar – Murni Hidayah Anuar (KEADILAN), Abdul Manan Ismail (BN), Zahari Mamat (BEBAS)
  • P 085 – Pekan – Mohd Fariz Musa (KEADILAN), DS Najib Razak (BN)
  • P 086 – Maran – Ismail Abd. Mutalib (BN), Mujibur Rahman Ishak (PAS)
  • P 087 – Kuala Krau – Ismail Mohamed Said (BN), Nasruddin Hassan (PAS)
  • P 088 – Temerloh – Nasrudin Hassan Tantawi (PAS), Saifuddin Abdullah (BN)
  • P 089 – Bentong – Wong Tack (DAP), Liow Tiong Lai (BN)
  • P 090 – Bera – Zakaria Abdul Hamid (KEADILAN), Ismail Sabri Yaakob (BN), Mohd Wali (BEBAS)
  • P 091 – Rompin – Jamaludin Jarjis (BN), Nuridah Mohd Salleh (PAS)
Selangor Darul Ehsan
  • P 092 – Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN), Mohd. Fasiah Mohd Fakeh (BN)
  • P 093 – Sungai Besar – Noriah Kasnon (BN), Mohd Salleh M HUsin (PAS)
  • P 094 – Hulu Selangor – Khalid Jaafar (KEADILAN), P. Kamalanathan (BN), Radzali Moktar (BEBAS), Santhara Kumar (BEBAS)
  • P 095 – Tanjong Karang – Noh Omar (BN), Herman Tino(BEBAS), Mohd Rashid Deraman (PAS)
  • P 096 – Kuala Selangor – Dzulkefly Ahmad (PAS), Irmohizam Ibrahim (BN)
  • P 097 – Selayang – William Leong Jee Ken (KEADILAN), Donald Lim Siang Chai (BN), Mohd Hazizi (BERJASA)
  • P 098 – Gombak – Azmin Ali (KEADILAN), Raman Ismail (BN), Said Nazar (BEBAS)
  • P 099 – Ampang – Zuraida Kamaruddin (KEADILAN), Rozaidah Talib (BN)
  • P 100 – Pandan – Rafizi Ramli (KEADILAN), Garry Lim Chin Yee (BN), Tan Yew Leng (BEBAS)
  • P 101 – Hulu Langat – Adzhaliza Mohd. Nor (BN), Che Rosli Che Mat (PAS)
  • P 102 – Serdang – Ong Kian Ming (DAP), Yap Pian Hon (BN)
  • P 103 – Puchong – Gobind Singh Deo (DAP), A. Kohilan Pillay (BN)
  • P 104 – Kelana Jaya – Wong Chen (KEADILAN), Loh Seng Kok (BN), Toh Sin Wah (BEBAS)
  • P 105 – Petaling Jaya Selatan – Hee Loy Sian (KEADILAN), Seah Kok Fah (BN), Ibrahim Khatib (BEBAS)
  • P 106 – Petaling Jaya Utara – Tony Pua Kiam Wee (DAP), Chew Hoong Ling (BN)
  • P 107 – Subang – Sivarasa Rasiah (KEADILAN), A. Prakash Rao (BN), Edros Abdullah (BEBAS), Mohd Ismail (BERJASA), Nazaruddin (BEBAS)
  • P 108 – Shah Alam – Khalid Samad (PAS), Zulkifli Noordin (BN)
  • P 109 – Kapar – G Manivannan (KEADILAN), A. Sakthivel (BN), Norhamzah (BEBAS), Palaya (BEBAS), Mohd Pathan (BERJASA), Mohd Nazri (BEBAS)
  • P 110 – Klang – Charles Anthony Santiago (DAP), Teh Kim Poo (BN)
  • P 111 – Kota Raja – Siti Mariah Mahmud (PAS), . Murugesan (BN), Uthayakumar (BEBAS), Azman Idrus (BEBAS)
  • P 112 – Kuala Langat – Abdullah Sani (KEADILAN), Sharuddin Omar (BN), Kottappan (BEBAS)
  • P 113 – Sepang – Mohd. Zin Mohamed (BN), Mohd Zin Mohamed (PAS), Suhaimi (BEBAS), Hanapiah (BEBAS)

(DAFTAR UNTUK SEMINAR BUAT DUIT DENGAN BLOG HANYA RM50 Tempat Terhad)

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan

  • P 114 – Kepong – A Chandrakumanan (BN), Tan Seng Giaw (DAP), Yee Poh Ping (BEBAS)
  • P 115 – Batu – Tian Chua (KEADILAN), Dominic Lau Hoe Chai (BN), Atan Bin Jasin (BEBAS), Hashin Abdul Karim (BERJASA), Nazariah (BEBAS)
  • P 116 – Wangsa Maju – Tan Kee Kwong (KEADILAN), Mohd Shafie Abdullah (BN)
  • P 117 – Segambut – Lim Lip Eng (DAP), Jayanthi Devi Balaguru (BN)
  • P 118 – Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (KEADILAN), Ahmad Fauzi Zahari (BN)
  • P 119 – Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi (PAS), Johari Abdul Ghani (BN)
  • P 120 – Bukit Bintang – Fong Kui Lun (DAP), Frankie Gan Joon Zin (BN)
  • P 121 – Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (KEADILAN), Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (BN), Rusli Baba (BEBAS)
  • P 122 – Seputeh – Ong Kian Ming (DAP), Nicole Wong Siaw Ting (BN)
  • P 123 – Cheras – Tan Kok Wai (DAP), Teoh Chee Hooi (BN)
  • P 124 – Bandar Tun Razak – Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN), Tan Kok Eng (BN), Mokhtar (BEBAS), Mohamad Shukri (BEBAS)
  • P 125 – Putrajaya – Husam Musa (PAS), Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
  • P 166 – Labuan – Ibrahim Menudin (KEADILAN), Rozman Isli (BN), Hadnan Mohamad (PAS)

Negeri Sembilan Darul Khusus

  • P 126 – Jelebu – Raj Munni Sabu (PAS), Zainuddin Hj Ismail (BN)
  • P 127 – Jempol – Wan Aishah Wan Ariffin (PAS), Md Isa Md Samad (BN)
  • P 128 – Seremban – Loke Siew Fook (DAP), Yeow Chai Thiam (BN), Abdul Halim (BERJASA), John Fernandez (BEBAS), BUjabf Abu (BEBAS)
  • P 129 – Kuala Pilah – Nazeri Yunus (KEADILAN), Hasan b Malik (BN)
  • P 130 – Rasah – Teo Kok Seong (PKR), Teo Eng Kian (BN)
  • P 131 – Rembau – Khairy Jamaluddin (BN), Radzali A Ghani (PKR), Abdul Aziz (BEBAS)
  • P 132 – Telok Kemang – Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN), V. S Mogan (BN), Kamaruddin (BEBAS)
  • P 133 – Tampin – Abdul Razak Abdul Halim (PAS), Shaziman b Abu Mansor (BN)

Melaka Darul Azim

  • P 134 – Masjid Tanah – Mas Emieyati Samsuddin (BN), Mohd Nasaie Ismail (PAS)
  • P 135 – Alor Gajah – Koh Nai Kwong (BN), Damien Yeo Shen Li (DAP)
  • P 136 – Batu  Tangga – Abu Bakar Mohd. Diah (BN), Rahim Ali (PKR)
  • P 137 – Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN), Mohd. Ali Rustam (BN)
  • P 138 – Kota Melaka – Sim Tong Him (DAP), Yee Kok Wah (BN)
  • P 139 – Jasin – Ahmad Hamzah (BN), Rahmat Yusof (PKR)

Johor Darul Takzim

  • P 140 – Segamat – Chua Jui Meng (KEADILAN), S Subramaniam (BN)
  • P 141 – Sekijang – Anuar Abd. Manap (BN), Julailey Jemadi (PKR)
  • P 142 – Labis – Chua Tee Yong (BN), S Ramakrishnan (DAP)
  • P 143 – Pagoh – Muhyiddin Yassin (BN), Mohd Rozali Jamil (PAS)
  • P 144 – Ledang – Hamim Samuri (BN), Hassan Karim (PAS)
  • P 145 – Bakri – Er Teck Hwa (DAP), Chris Lee Ching Yong (BN)
  • P 146 – Muar – Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN), Razali Ibrahim (BN)
  • P 147 – Parit Sulong – Khairuddin Abd Rahim (PAS), Noraini Ahmad (BN)
  • P 148 – Ayer Hitam – Wee Ka Siong (BN), Hu Pang Chaw (PAS)
  • P 149 – Sri Gading – Aziz Kaprawi (BN), Mohd Khuzzan Abu Bakar (PKR)
  • P 150 – Batu Pahat – Idris Jusi (KEADILAN), Mohd. Puad Zarkashi (BN)
  • P 151 – Simpang Renggam – Liang Teck Meng (BN), Suhaizan Kaiat (PAS)
  • P 152 – Kluang – Liew Chin Tong (DAP), Hou Kok Siong (BN)
  • P 153 – Sembrong – Onn Abu Bakar (KEADILAN), Hishammuddin Hussein (BN)
  • P 154 – Mersing –  Abd. Latiff Ahmad (BN), Roslan Nikmat (PAS)
  • P 155 – Tenggara – Halimah Mohamed Sadique (BN), Muhamad Said Jonit (PAS)
  • P 156 – Kota Tinggi – Noor Ehsanuddin Mohd. Harun Narrashid (BN), Onn Jaafar (PAS)
  • P 157 – Pengerang – Azalina Othman (BN), Dayangku Intan Tengku Abdul Hamid (PKR), Mohd Azaman Johari (BEBAS)
  • P 158 – Tebrau – Steven Choong Siow (KEADILAN), Khoo Soon Seang (BN)
  • P 159 – Pasir Gudang – Ahmad Faidi Saidi (KEADILAN), Normala Abd. Samad (BN)
  • P 160 – Johor Bharu – Md Hashim Hussein (KEADILAN), Shahrir Samad (BN)
  • P 161 – Pulai – Salahuddin Ayub (PAS), Nur Jazlan Mohamed (BN)
  • P 162 – Gelang Patah – Lim Kit Siang (DAP), Abdul Ghani Othman (BN)
  • P 163 – Kulai – Teo Nie Ching (DAP), Tay Chin Hein (BN), Surendiran (BEBAS)
  • P 164 – Pontian – Ghazali Hosman (KEADILAN), Ahmad Maslan (BN)
  • P 165 – Tanjong Piai – Wee Jeck Seng (BN), Mahdzir Ibrahim (PAS)

Sabah

  • P 167 – Kudat – Rahimah Majid (KEADILAN), Abdul Rahim Bakri (BN), Robert Mojurib Diyun (SAPP), Jutirim Galibai Galabi (STAR)
  • P 168 – Kota Marudu – Maijol Mahap (KEADILAN), Maximus Ongkili (BN), Majamis Timbong (STAR), Yuntau K Kolod (SAPP)
  • P 169 – Kota Belud – Isnaraissah Munirah Majilis (KEADILAN), Abd. Rahman Dahlan (BN), Jalumin Bayogoh (STAR), Lamsil Amidsor (BEBAS), Kanul Gindol (BEBAS)
  • P 170 – Tuaran – Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN), Madius Tangau (BN), Erveana Ansari (BEBAS), Samin (STAR)
  • P 171 – Sepanggar – Jeffry Kumin (DAP), Jumat Idris (BN), Chin Hon Kiong (SAPP), Daniel John Jambun (STAR)
  • P 172 – Kota Kinabalu – Wong Sze Phin (DAP), Chin Tek Ming (BN), Liew Hock Leong (STAR)
  • P 173 – Putatan – Lee Han Kyun (DAP), Marcus Mojigoh (BN), Awang Ahmad Sah (STAR), Dulie Mari (SAPP)
  • P 174 – Penampang – Darell Leiking (KEADILAN), Bernard Dompok (BN), Melania Annol (STAR)
  • P 175 – Papar – Rosnah Abdul Rashid Shirlin (BN), Balon Mujim (STAR), Yahya Lampong (PKR)
  • P 176 – Kimanis – Anifah Aman (BN), Lusin Balangon (STAR), Jamil William (SAPP), Jaafar Ismail (PKR)
  • P 177 – Beaufort – Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN), Azizah Mohd. Dun (BN), Guan Dee Koh Hoi (STAR)
  • P 178 – Sipitang – Sapawi Amat Wassali@Ahmad (BN), Kamis Daming (SAPP), Ramle Dua (PKR)
  • P 179 – Ranau – Jonathan Yassin (KEADILAN), Ewon Ebin (BN), Yazid Sahjinan (BEBAS), Julianah Situn (STAR)
  • P 180 – Keningau – Joseph Pairin Kitingan (BN), Geoffrey Kitingan (STAR), Stephen Sandor (PKR)
  • P 181 – Tenom – Raime Unggi (BN), Hasmin Abdullah (STAR),  Jaineh Juata (SAPP), Masdi Tumas (PKR), Mutang Dawat (KITA)
  • P 182 – Pensiangan – Martin Tomy (STAR), Richard Sakian Gunting (PKR), Joseph Kurup (BN), Fatimah Agitor (BEBAS)
  • P 183 – Beluran – Ronald Kiandee (BN), Raimon Lanjat (STAR), James Miki (PKR), Datu Kamaruddin Datu Mustapha (BEBAS)
  • P 184 – Libaran – Juslie Ajirol (BN), Sahar Saka (BEBAS), Mohd Serman Hassnar (PKR), Rosnah Unsari (STAR)
  • P 185 – Batu Sapi – Linda Tsen Thau Lin (BN), Saiful Bahari (STAR), Hamzah Abdullah (PAS)
  • P 186 – Sandakan – Liew Vui Keong (BN), Wong Tien Fatt (DAP)
  • P 187 – Kinabatangan – Bung Moktar Radin (BN), Abdullah Abdul Sani (PKR), Ali Latip Taha (BEBAS), Yambuya Parantis (STAR)
  • P 188 – Silam – Datu Nasrun Datu Mansor (BN), Dumi Pg Masdal (BEBAS), Badrulamin Bahron (PKR), Nawawie Saking (STAR)
  • P 189 – Semporna – Mohd. Shafie Apdal (BN),Mohd Suffian Abdul Habi (PKR), Badaruddin Tun Datu Mustapha (BEBAS)
  • P 190 – Tawau – Mary Yap Kain Ching (BN), Kong Hong Ming (PKR), Chua Soon Bui (SAPP), Ahmad Awang (BEBAS)
  • P 191 – Kalabakan – Abdul Ghapur Salleh (BN), Yahya Zainal (BEBAS), Malvine (STAR), Siamsir (BEBAS), Freddie Japat Simbol (BEBAS), Mohd Manuke (BEBAS), Usman Madeaming (PAS)

Sarawak

  • P 192 – Mas Gading – Nogeh Gumbek (BN), Patrick Anek Uren (STAR), Mordi Bimol (DAP), Tekhee (BEBAS)
  • P 193 – Santubong – Wan Junaidi Tuanku Jaafar (BN), Affendi Jeman (BEBAS), Zulrusdi Mohamad Hol (PKR), Mura Kadir (STAR)
  • P 194 – Petra Jaya – Ahmad Nazib Johari (PKR), Fadillah Yusof (BN)
  • P 195 – Bandar Kuching – Chong Chein Jen (DAP), Tan Kai (BN)
  • P 196 – Stampin – Dr Tang Sie Hing (DAP), Yong Khoon Seng (BN), Soo Lina (STAR)
  • P 197 – Kota Samarahan – Abang Ahmad Kerdee (KEADILAN), Rubiah Wang (BN)
  • P 198 – Mambong – Willie Monggin (KEADILAN), Dripin Sakoi (STAR), James Dawos Mamit (BN)
  • P 199 – Serian – Richard Riot (BN), Edward Andrew Luwak (DAP), Johnny Aput (STAR)
  • P 200 – Batang Sadong – Mohd Jolhi (PAS), Nancy Shukri (BN)
  • P 201 – Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN), Rohani Abdul Karim (BN)
  • P 202 – Sri Aman – Nicholas Mujah (KEADILAN), Masir Kujat (BN), Wilfred Stephen (SWP), Donald Lawan (BEBAS)
  • P 203 – Lubok Antu – Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN), Nyalau Badak (BN), Larry Sng (SWP)
  • P 204 – Betong – Douglas Unggah (BN), Cecilia Siti Una (PKR)
  • P 205 – Saratok – Ali Biju (KEADILAN), Rosli Lek (BEBAS), William Ikom (BN)
  • P 206 – Tanjong Manis – Jurina Mut (PAS), Norah Abd Rahman (BN)
  • P 207 – Igan – Abdulah Wahab Dolah (BN), Ajiji Fauzah (PAS)
  • P 208 – Sarikei – Ding Kuong Hiing (BN), Andrew Wong Lin Biu (DAP)
  • P 209 – Julau – Andy Wong Hong Yu (KEADILAN), Wong Judat (SWP), Joseph Salang Gandum (BN)
  • P 210 – Kanowit – Thomas Laja (KEADILAN), Ellison Ludah Muyan (SWP), Ago Dagang (BN)
  • P 211 – Lanang – Tiong Thai King (BN), Alice Lau Kiong Yieng (DAP)
  • P 212 – Sibu – Oscar Ling Chai (DAP), Lau Lee Ming (BN), Narawi Haron (BEBAS)
  • P 213 – Mukah – Sylvester Ajah Subah (BEBAS),Hai Merawin (DAP), Muhamad Leo Michael Toyad (BN)
  • P 214 – Selangau – Joshua Jabeng (KEADILAN),  Joseph Entulu Belaun (BN), Sng Chee Hua (SWP)
  • P 215 – Kapit – Alexander Nanta Linggi (BN), Ramli Malaka (DAP)
  • P 216 – Hulu Rajang – Abun Sui Anyit (KEADILAN), George Lagong (SWP), Ugak Kumbong (BN)
  • P 217 – Bintulu – Tiong King Sing (BN), John Brian Anthony (DAP)
  • P 218 – Sibuti – Mohamad Zaid Tandang (PAS), Ahmad Lai Bujang (BN)
  • P 219 – Miri – Sebastian Ting (BN), Michael Teo Yu Keng (PKR), Chong Kon Fatt (STAR)
  • P 220 – Baram – Ronald Engan (KEADILAN), Anyi Ngau (BN), Patrick Sibat Sujang (BEBAS)
  • P 221 – Limbang – Baru Bian (KEADILAN), Hasbi Habibollah (BN)
  • P 222 – Lawas – Baru Langup (DAP), Henry Sum Agong (BN), Alirahman Kamseh (STAR)

Memang menarik Pilihan Raya Umum ke 13 yang dikatakan ibu kepada semua Pilihan Raya Umum. Aku akan mengundi di Parlimen Serdang dan DUN Balakong. Bagaimana pula anda?

SELAMAT MENGUNDI UNTUK RAKYAT MALAYSIA.

---

  1. Selamat buat yang terpilih, semoga bisa benar-benar menyalurkan aspirasi rakyat untuk kepentingan ebrsama
    Entri terbaru luthfi – Mulut Kering (Xerostomia)My Profile

  2. sudah selelsai dengan aman dan damai semoga yang terabek untuk semua daerah
    Entri terbaru metrolisa – Beli Kartu Perdana Internet 3 Murah dan wuss kecepatannyaMy Profile

  3. Semoga calon yang bertanding tu dapat menang di kawasan masing-masing. Bila menang nanti bertanggungjawablah terhadap masyarakat di kawasan masing-masing. Jangan hanya pandai menabur janji, bila menang entah ke mana, janji hanya tinggal janji.
    Entri terbaru sensasi2020 – Senarai Calon Yang Bertanding Di PRU13My Profile

  4. Selamat memilih calon pilihan di kawasan masing-masing, pilihlah dengan bijaksana. Selamat mengundi.
    Entri terbaru sensasi2020 – Senarai Calon Yang Bertanding Di PRU13My Profile

  5. jom pakat turun mengundi nanti.. :-)
    Entri terbaru dzuandiey – Jadi Kafir Tanpa SedarMy Profile

  6. Semoga yang layak akan menang.
    Entri terbaru RIS-FAMILI – Wordless Wednesday | Tarikh Penting Pilihan Raya UmumMy Profile

Trackbacks

  1. […] yang belum mengetahui senarai calon Parlimen PRU13 untuk BN, DAP, PAS dan PKR sila klik di SINI dan untuk DUN klik SINI. Senarai ini bukanlah senarai terakhir kerana macam-macam boleh berlaku […]

Artikel pilihan...close